PDA

Zobacz pełną wersję : Przyrostki klas CSS w Joomla



michxxx
06-11-2010, 22:04
Witam,

Chciałbym zmienić wygląd jednego modułu - wyczytałem, że do tego służą przyrostki klas, po lekturze "Stosowanie przyrostków klas CSS w Joomla! 1.5" na wiki.joomla niestety moj szablon na to nie reaguje. Otóż umieściłem na stronie moduł który wyświetla kto jest on-line, w jego przyrostku klasy wpisałem "(spacja)klasaGosc" i jak ogladam strone za pomocą Firebug - Firebug nie wyświetla mi tej klasy (inaczej jak miało to miejsce na ćwiczeniu z szablonem "rhuk_milkyway" na wiki.joomla) czy ktoś może mi pomóc albo dać przejrzystą wskazówkę?
Stronka którą testuje to www.barko.pl (http://www.barko.pl)

Z gory dziekuje za pomoc

larry_krk
06-11-2010, 22:16
sprawdź w pliku modules.php w szablonie (katalog html) czy masz coś w stylu "<?php echo $params->get('moduleclass_sfx'); ?>"

michxxx
06-11-2010, 22:20
Hej mam taki wpis:


$sfx = $params->get('moduleclass_sfx');
if (in_array($sfx, array_keys($styles)))
$style = $sfx;
call_user_func($styles[$style], $module, $params, $attribs);

larry_krk
08-11-2010, 02:12
jeśli sprawa nie jest "na wczoraj" daj bezpośredni link, skąd pobrałeś szablon (nie szprecham, więc strona ze stopki mnie przeraża), będę w lepszej formie, to w przerwach na fajkę zainstaluje na localhoscie i postaram się popatrzeć. nic nie obiecuję.

michxxx
08-11-2010, 10:07
Hej,
Sprawa jak najbardziej jest aktualna i wciąż nierozwiązana. A szablon z którym się borykam znajduje się tu:
http://www.joomla24.com/Joomla_1.5.x_Downloads/Joomla_1.5_Templates/Wohndesign.html

Pozdro i czekam na "nieobiecywanke" ;)

michxxx
10-11-2010, 09:14
Hej Koledzy czy mozecie zabrac glos w poruszonej kwestii ?

a_m
10-11-2010, 09:44
szablony z artisteera tak mają, przerób funkcję module chrome, albo używaj standardowych poleceń i stylów Joomla do osadzania pozycji modułów

Elvaron
10-11-2010, 10:09
Artisteer 3 (podobno) umożliwia (http://www.artisteer.com/Default.aspx?p=help_joomla#joomla5) już wykorzystanie własnych przyrostków klas.

michxxx
10-11-2010, 15:27
szablony z artisteera

Czyli szabon, który zastosował został wykonany za pomocą Artisteera?

alex51
10-11-2010, 16:26
Wydawało mi się, że mowa była o szablonie Wohndesign, a nie jest on przecież produktem programu Artisteer.

michxxx
10-11-2010, 16:43
@alex51 - zgadza się, cały czas mowię o Wohndesign, stad nie wiem w jakim celu pojawiła się dygresja nt. Artisteer? A wracajac do meritum mojego zapytania z początku, ktoś może ma jakiś pomysł lub wskazówki jak rozwiązać mój problem. Z całym szacunkiem dla @a_m ale jego wskazówki są dość zawiłe dla mnie (na tym etapie znajomosci Joomla!)

a_m
10-11-2010, 17:05
z artisteera czy nie, sedno sprawy, że nie reaguje na wprowadzane zmiany i żeby to obejść należy albo zmodyfikować module chrome albo wywoływać moduły standardowymi poleceniami i odwołać się do standardowych styów modułów

michxxx
17-11-2010, 11:36
a czy jakies wskazówki lub przykładowy schemat postępowania w tej kwestii mógłby ktoś ukazać?

hektor14
16-12-2010, 22:06
też mam podobny problem.
po dopisaniu przyroskta w ustawieniach modułu nie skutkuje to zmianą jak podglądam kod w firebugu.

szperałem na forum ale nigdzie nie ma rozwiązania problemu.

a_m
16-12-2010, 22:56
tzn. > gdzie nie ma ma rozwiązania problemu? w tym szablonie nie dopiszesz przyrostka klas css modułu, chyba, że przerobisz szablon

michxxx
17-12-2010, 15:00
Otoz to, tak jak bylo to wczesniej poruszane "te" szablony są zrobione przy pomocy Artisteer i tak jak Kolega @a_m mówi, przyrostki klass nie działają.

zwiastun
17-12-2010, 15:16
Bo gdy kolega @a_m na ten temat mówi, to wie co mówi, wiec trzeba z tego co mówi (pisze) korzystać, a nie deliberować.

larry_krk
17-12-2010, 15:36
@michxxx - przecież @a_m napisał co trzeba zmienić, aby zaczęły działać. słowo klucz - w poście #12. odrobina dobrej woli i z kolegą @hektorem trafilibyście >>TU (http://wiki.joomla.pl/index.php/Wi%C4%99cej_o_modu%C5%82ach_w_Joomla%21#Co_to_jest _ramka_modu.C5.82u.3F_2) .

Dobrym słowem dzieci nikt nie karmi i nie będzie poświęcał po pół dnia na Wasze szablony, więc albo w/w lektura, albo dział zleceń.