PDA

Zobacz pełną wersję : mały problem z Joom!Fish



Tomi1313
23-09-2006, 11:33
Hmm... mam mały problem z Joom!Fish V1.7 (joomla1.0.10 Stable)W tej technologii jestem od nie dawna więc jeśli moje pytanie będzie trywialne to ... darujcie :) Instalacja OK, na pokładzie 3 języki: polski, angielski, rosyjski. A teraz problem:
1) Na stronie głównej portalu komunikat: Fatal error: Cannot redeclare class jfmodulehtml in C:\Program Files\xampp\htdocs\joomla\modules\mod_jflanguagese lection.php on line 138
2) Na stronie głównej widoczne są dwa okna zmiany języka (DLACZEGO AZ 2?) próba zmiany języka jest nieskuteczna, po zmianie języka i odświeżeniu strony i tak ustawia się domyślny,
3) Mimo zmiany języka domyślnego i tak wszystkie elementy strony są po polsku
Z góry dzięki za pomoc

zwiastun
23-09-2006, 11:56
Zapewne zainstalowałeś ręcznie moduł (i być może dodatek). A nie ma takiej potrzeby. Fish instaluje je sam. Najlepiej wejdź do bazy danych, np. przez phpMyAdmina i usuń z tabeli jos_modules powtórzony moduł, a z tabeli jos_mambots dodatek, jeśli jest

Tomi1313
23-09-2006, 18:50
Dzieki
pierwszy problem rozwiązany, nie ma też 2 okienek zmiany języka.
Ale i tak nie ma zmiany jezyka przy próbie zmiany jest refresh i wraca domyślny, oczywiscie nie ma też żadnego tłumaczenia :(

Tomi1313
23-09-2006, 19:52
Rozgryzłem problem sorrki za marnowanie czasu :D prawie wszystko OK, prawie.... jesyk domyślny polski działa, przechodze na angielski działa, ale juz do polskiego nie mogę powrócić, czy to że tłumaczenie jest niekompletne może mieć na to wpływ? Chyba nie powinno ....
Pozdrowienia dla wszystkich czytających ;)

zwiastun
23-09-2006, 20:13
a wpisałeś kody języków?

Tomi1313
25-09-2006, 18:19
Super dzięki wszystko ok tylko nie bardzo wiedząc co wpisać dla rosyjskiego wpisałem windows (bo windows 1250) się nie mieściło:D i działa ... Tylko obawiam się jak to bedzie na innym serwerze ??

piter_2606
25-10-2006, 21:58
Witam,
Mam inny problem....
Tomi1313 powiedz mi jak dodałeś 3 język?
Ja mogę zmieniać tłumaczenia tylko w obrębie dwóch języków i nie wiem jak dodać trzeci...
Pozdrawiam

Tomi
26-10-2006, 10:07
Coż ja poprostu wczesniej do środowiska joomli dodałem nowy język, jimmla ma chyba domyślnie tylko 2 języki

piter_2606
26-10-2006, 12:04
Dzięki Tomi,
Cały problem był właśnie w ilości zainstalowanych języków dla joomla! Pozdrawiam

Nuntaro
30-09-2009, 13:19
Odswieżam wątek bo nie wiedziec czemu nie mogę założyc nowego (a zaraz się okaze czy moge jeszcze odpowiadac w innym).

Mój problem jest duży bo podstawowy.
Używam joomla 1.5.14. Chciałbym wykorzystywać na stronie 4 języki (polski, angielski, niemiecki i rosyjski).
Zanim znalazłem Fisha zainstalowałem (byc może to zbędne - więc proszę o podpowiedź) pakiety językowe joomla dla wymienionych języków. Poszło gładko bez zgrzytów. W "rozszerzenia>języki" widze wszystkie z nich, a polski jest domyślnym.
Szukając sposobów na praktyczna wielojęzyczność strony trafiłem na joomlowej wiki na artykuł o Joom!Fish. Pobrałem paczkę JoomFish 2.0 Beta 2 PL z joomla.pl - jednak instalator odmówił jej zainstalowana twierdząc że wystąpiły błędy ("możliwe że plik jest podwójnie spakowany" czy cos w tym stylu). Nie chciałem sie zastanawiać gdzie ów bład tkwi więc postanowiłem skorzystac z drugiego sposobu: pobrałem oryginalna paczkę z http://www.joomfish.net/cy/downloads, a przy okazji pakiety językowe dla komponentu w tych językach które tam były (wszystkie w z wyjątkiem polskiego :/ ). Jednak w plikowni joomla.pl nie znajduje oddzielnego pakietu języka polskiego dla JoomFish. Pobrane pakiety zainstalowałem.
Problemy:
1)W przypadku ostatniego - rosyjskiego krzyczało, że błąd ponieważ "podstawowy pakiet języka ru-RU nie zosta zainstalowany" (a został - pokazuje go w "językach").
2) oczywiscie cały komponent mam po angielsku.
Stanąłem w miejscu.

Pytania:
1) gdzie znaleźć język polski dla Joom!Fisha 2.0.3?
2) czy można wykorzystać to co jest na stronie joomla.pl (czyli ten 2.0 beta) a jeśli tak to jak żeby, działało poprawnie?
3) co zrobiłem nie tak jeśli to wynika z mego wcześniejszego opisu?