PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder i sprawdzanie adresu email (AJAX)



mateo
08-11-2010, 01:31
Witam,

Czy ktoś z Was wie jak pozbyć się tego komunikatu, który wyświetlany jest również dla adresów poprawnych?



Nie można sprawdzić maila: Proszę jeszcze raz sprawdzić, gdyż jest to potrzebne do potwierdzenia.

pyziak
08-11-2010, 09:15
wyłączyć w ustawieniach CB sprawdzanie email ?

mateo
08-11-2010, 11:09
Pewnie! Ja wpadłem na jeszcze lepszy pomysł - odinstalować CB i problem się rozwiąże! Genialne! Dzisiaj jeszcze usunę Joomlę i w ogóle będzie super.
Skoro ta opcja jest, tzn., że teoretycznie powinno dać się z niej korzystać.

pyziak
08-11-2010, 14:03
jeżeli tak się będziesz się wypowiadał to rzeczywiście najlepiej usunąć Joomla, ta opcja jest i działa bardzo dobrze pod warunkiem prawidłowo skonfigurowanego serwera pocztowego, lecz są serwery pocztowe, które są skonfigurowane nie poprawnie, a użytkownika nie zmusisz do zmiany serwera poczty, więc wybór zależy do Ciebie.

ps. rozumiem że zdajesz sobie sprawę, że ton twojej wypowiedzi nie pomaga na tym forum.

mateo
08-11-2010, 16:20
Sorry, ale z Twojej pierwszej odpowiedzi wychodziła czysta ignorancja, w związku z tym nawiązałem do niej. Nie po to zadaję to pytanie, żeby się dowiedzieć, że najlepiej coś wyłączyć. A jeżeli rzeczywiście tak jest najlepiej, to chciałbym wiedzieć dlaczego.

Twoja druga odpowiedź jest nieco szersza, ale również nie zawiera zbyt wielu szczegółów. Co znaczy "serwery skonfigurowane niepoprawnie"? Masz na myśli np. mój serwer czy serwer pocztowy, na którym użytkownik ma konto? Dziwne by było, gdyby się okazało, że takie serwery jak onet.pl czy wp.pl miałyby źle skonfigurowaną pocztę. Poza tym, to że taka informacja się pokaże, nie przeszkadza CB w rejestracji użytkownika (mail normalnie dochodzi).

W międzyczasie się dowiedziałem, że moje nowe IP nie ma chyba dobrze skonfigurowanego (lub w ogóle) revDNS. Z tego też powodu PHP mailer z niektórymi serwerami nie działał (maile nie dochodziły). Być może to jest przyczyną.

DIAVLO3
23-07-2011, 01:32
Jak udało Ci się rozwiązać problem ze sprawdzaniem AJAXowym e-maila w Community Builder?
Dzięki za pomoc :)