PDA

Zobacz pełną wersję : Ilość pobrań w Remository



maćku
23-09-2006, 17:16
Jak ręcznie zmienić liczbę pobrań w Remository (3.26)?

Sova
23-09-2006, 17:25
Aby zmniejszyć np. na 0 wystarczy opublikować dany plik na nowo. Podejrzewam, że chodzi Ci jednak aby podnieść liczbę pobrań...nie do końca to sprawiedliwe :mad: - ja osobiście nie popieram takich działań.
Wskazówka - pogrzeb w bazie danych.

maćku
23-09-2006, 18:07
Wskazówka - pogrzeb w bazie danych.

Niestety nic nieznalazłem w bazie danych :(

jokris
01-10-2006, 04:11
Cześć. Otwórz bazę danych. Znajdż tabelę: jos_downloads_files, kliknij na niej po lewej stronie, następnie znajdź przycisk "Przeglądaj". Naciśnij na niego, i będziesz miał wszystkie pliki widoczne. Oczywiście, jak masz ich dużo, to będą podzielone na strony. Znajdź odpowiadający ci plik, kliknij "edytuj" po lewej stronie, i w polu "downloads" wpisz odpowiadającą ci liczbę. Naciśnij "wykonaj", i już masz zrobione. Proste. Prawda?.:) Dotyczy to nie tylko wersji 3.26, ale i wcześniejszych. Pozdrawiam. Jokris.

Sova
01-10-2006, 09:32
No Jokris'ku proste....ale czy do końca uczciwe? Czemu takie coś ma służyć? Pokazać, jak bardzo popularny jest serwis? Od tego są statystyki - oczywiście te wiarygodne=profesjonalne.
Pozdr.

jokris
01-10-2006, 15:55
Cześć mój kolego Sova.:D Oczywiście że nie jest uczciwe, popieram, ale gościu zadał pytanie, więc odpowiedziałem. Ja nie wiem, w jakim celu potrzebne jest mu zmienianie liczby pobrań, i powiem szczerze, ze mnie to nie obchodzi. Może chce wyzerować, ale po to jest odpowiedni link w submenu Remository. Może chce podnieść, to mnie też nie obchodzi. Jest to jego prywatna sprawa. Pokazałem tylko, jak można zmieniać wartości w bazie danych, bo nie każdy wie, jak to robić. A tak nawiasem to sam piszesz,że od podbijania liczby odwiedzin są statystyki, a to nie jest to samo. Więc jeżeli gościu będzie miał odwiedzin np. 1000 osób, a pobrań 2000, to przecież sam sobie wykopie dołek pod swą wiarygodnością. Prawda?. Sova, ty nie masz poważniejszych problemów. Wiesz co jest nieuczciwe z mojego listu do Ciebie. To jest poważny problem. Ja nie piszę sporadycznie na tym forum po to, aby wchodzić w spory z adminami. Z jednym już mam problemów wystarczjąco dużo. Puenta...Jak chcesz, to zmoderuj post. Pozdrawiam. Jokris.:)

Sova
01-10-2006, 17:46
Chodziło mi tylko o wskazanie pewnej zależności, którą właściwie odczytałeś:

jeżeli gościu będzie miał odwiedzin np. 1000 osób, a pobrań 2000, to przecież sam sobie wykopie dołek pod swą wiarygodnością
Swoją drogą myślałem, o tym co mi napisałeś i myślę, że może warto poddać taką sprawę ogólnej dyskusji - osobiście chętnie poznałbym zdanie innych osób na ten temat. Załóż nowy temat - zobaczymy co z tego wyjdzie.