PDA

Zobacz pełną wersję : Wolna Joomla na firehost



pragiark
09-11-2010, 11:36
Witam serdecznie.
Mam problem z Joomla na hostingu, na którym bez problemu działa wordpress, freeglobes i inne. Nie wiem co zrobić, jestem nowym uzytkownikiem Joomli. Proszę o podpowiedź, adres strony to:
http://taniaturystyka.com.pl/
pozdrawiam
Arek.

PeFik
09-11-2010, 12:02
zaczął bym od:
a) Wiki.joomla.pl
b) księgarnia - kilka książek w księgarni też jest, albo można odkupić używane
c) kursy DVD są i po polsku i angielsku
d) są kursy

...potem pytał, proste prawda.

---------- Post dodany o 12:02 ---------- Poprzedni post był o 12:00 ----------

p.s.
Twój header ma 212,52 KB (217 624 bajtów), efekt animowanego GIF-a , łał

pragiark
09-11-2010, 12:29
Dziękuję bardzo za pomoc i uszczypliwe uwagi :). Widzę, że społeczność wordpress`a jednak bywa milsza, a książkę do joomli mam i wiki tez czytam.
Pozdrawiam

PeFik
09-11-2010, 12:35
Nie było uszczypliwości, pytasz o rzeczy które być może wynikają z braku podstaw. mamy tu tylu laików (leni), że aż ręce opadają, więc wybacz.
Np. czy włączyłeś kompresje GZip w konfiguracji ogólnej - panelu Joomla! ?

---------- Post dodany o 12:35 ---------- Poprzedni post był o 12:32 ----------

p.s.
Jeśli Firehost się reklamuje jako "piekielnie szybki", znaczy to że ... jest niczym żółw. Poza tym WOT krzyczy że ów strona jest niebezpieczna.

pragiark
09-11-2010, 12:39
Już sam fakt, że się wziąłem za Joomle pomimo ataków znajomych że to do kitu, że trudne, że w porównaniu do Drupala i innych CMSów złe świadczy o tym, ze wcale nie jestem leniem. próbowałem znaleźć rozwiązanie mojego problemu i go nie znalazłem, dlatego zapytałem. Zawsze wole zapytać niż dlatego że bardzo często jedno słowo osób zajmujących się tematem jest w stanie zaoszczędzić mi dziesiątek godzin szukania być może bez rezultatu. Nie wiem co to kompresja GZip, zapoznam się z tematem i sprawdzę u siebie w konfiguracji.
Bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

ps. Co to jest WOT ?

PeFik
09-11-2010, 12:44
Spójrz: http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.config.15

Konfiguracja serwera --> Kompresja stron [GZIP Page Compression] - włącz i zapisz ustawienia, STRONA dostanie kopa 15%-20% speed

ORAZ --. http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_przyspieszy%C4%87_dzia%C5%82anie_z_PHP5_i_MySQ L5

a nie mówiłem, że było.:p

pragiark
09-11-2010, 12:54
Dziękuje za pomoc PeFik widać, że cec***ą cie gigantyczny spryt i gigantyczna wiedza w połączeniu z megainteligencja.
Włączyłem kompresję, ale muszę przyznać że trochę mnie zmartwiłeś tym:
Poza tym WOT krzyczy że ów strona jest niebezpieczna..
Pierwsza moja strona w Joomli i od razu dałem ciała ;/

Ps. Rzeczywiście ten GIF zarzyna stronę, ale jest cool :)

zwiastun
09-11-2010, 13:00
Już sam fakt, że się wziąłem za Joomle pomimo ataków znajomych że to do kitu

Koniecznie zmień znajomych, są co najwyżej średniointeligentni, tak bliżej ćwierci - albo nie wiedzą co mówią, albo mówią, bo nie wiedzą. Jedno i drugie prowadzi do takiego samego wniosku. Dla Ciebie, oczywiście, duży punkt, że się nimi nie przejąłeś. Ale - kto z kim przestaje... wiec, jest spore zagrożenie, że z czasem i Ty obniżysz loty :)
Także bajki o lepszej społeczności Wordpressa włóż między bajki - to ta sama polska społeczność internetowa: jesteś poważny człek, traktują Cię poważnie, ale jeśli wierzysz reklamie, że coś jest superszybkie, umieszczasz na stronie gifa wielkości 212 KB nie zdając sobie sprawy ze skutków takiego zabiegu, nie słyszałeś o kompresji GZIP, itd, a do tego czujesz się urażony, gdy ktoś Ci podpowiada, że trzeba jednak zacząć od podstaw, to Cię będą traktować odpowiednio do reprezentowanego przez Cię poziomu (odpowiednio nie znaczy, że źle).
W Biblii Joomla jest cały rozdział optymalizacji witryny, w książce Rahmela też sporo informacji, Pefik z Szumanem też poświęcili tej kwestii trochę miejsca, o podpowiedziach na wiki już nie wspomnę.

pragiark
09-11-2010, 13:08
Zwiastun dziękuje za przekazanie uwag, zapewniam iż każda opinia jest dla mnie ważna.
Apropo uwag znajomych to jakich kontrargumentów mogę użyć odnośnie w kwestii ich najeżdżania na Joomlę i przez to na moja osobę (typu, że jest nieintuicyjna, wolna, trudna) ?.

zwiastun
09-11-2010, 13:12
Popracujesz trochę z Joomla, będziesz mieć argumenty. Bez obaw. Dla niektórych Joomla! jest rzeczywiście za trudny. I nie tylko Joomla! Drupal też, Wordpress też, a gdyby zbadać, to i z Elementarzem mieliby kłopot.

PeFik
09-11-2010, 13:31
WOT - krzyczał tylko dla strony twojego providera serwera, ale to i tak nie świadczy o nim dobrze ;) Twoja strona jest nadal na zielono. WOT to dodatek do Firefox-a , który obrazuje niebezpieczeństwo i ostrzega przed podejrzanymi stronami www.

Rzuć okiem na moją książkę (patrz stopka), co prawda zbyt dużo o optymalizacji nie mam, bo nie chciałem powielać Biblii, ale .. znajdziesz tam sporo innych porad.

dzięki za przymiotniki, ale głównie to upór i chęć poznania doprowadziły do tego, że wiem więcej niż zawarłem w swoich książkach :p:spoko: