PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon Beez i zmieniająca czcionka



piyo
09-11-2010, 11:37
Modyfikuje szablon beez wedle własnych potrzeb i mam mały problem. Beez ma taki skrypt który pozwala zmniejszać lub zwiekszac czcionkę. Tu jest kod w index.php :

<div id="fontsize">
<script type="text/javascript">
//<![CDATA[
document.write('<h3><?php echo JText::_('FONTSIZE'); ?></h3><p class="fontsize">');
document.write('<a href="index.php" title="<?php echo JText::_('Increase size'); ?>" onclick="changeFontSize(2); return false;" class="larger"><?php echo JText::_('bigger'); ?></a><span class="unseen">&nbsp;</span>');
document.write('<a href="index.php" title="<?php echo JText::_('Decrease size'); ?>" onclick="changeFontSize(-2); return false;" class="smaller"><?php echo JText::_('smaller'); ?></a><span class="unseen">&nbsp;</span>');
document.write('<a href="index.php" title="<?php echo JText::_('Revert styles to default'); ?>" onclick="revertStyles(); return false;" class="reset"><?php echo JText::_('reset'); ?></a></p>');
//]]>
</script>
</div>

, w firebugu pokazuje mi ze odpowiedzialny jest za to:
element.style {
font-size:100%;


}

Moje pytanie brzmi: Jak zmienić domyślne ustawienie żeby było na 70%, lub jak to wyłączyć bo mam w body zapisaną czcionkę 11px ale oczywiście bierze z element.style. Oczywiście osadzanie w DIvy pomaga i mogę tam przypisać czcionkę którą chce ale do wolnego teksu lub span już to nie działa.

zwiastun
09-11-2010, 12:39
Jeśli modyfikujesz "wedle własnych potrzeb", a w body zapisujesz 11px, to przypuszczam, że
a) chcesz zrezygnować z mechanizmu skalowania czcionki albo
b) nie rozumiesz tego mechanizmu.
Obawiam się, że raczej go nie rozumiesz...
Proponuję usunąć skalowanie.

piyo
09-11-2010, 12:56
ok już sobie poradziłem:)

zwiastun
09-11-2010, 13:06
I co z Twojej informacji wynika dla potomnych? :)

piyo
09-11-2010, 13:21
ze odpowiedzialne za to było template.css w body:
height:100%;
usunąłem i po sprawie:)