PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana loginu



Maciek_De
09-11-2010, 15:39
Czy ktoś z Was, kiedykolwiek stworzył stronę www z modułem logowania (na bazie joomli oczywiście, np. z CB), który działałby w następujący sposób:

- administrator tworzy zestaw: użytkownik + hasło (np. użytkownik: janek, hasło: 1234)
- gdy ww. użytkownik dokonuje pierwszego logowania (wprowadza użytkownik: janek, hasło: 1234) to po pierwszym logowaniu, oprócz zmiany hasła (co wiem jak zrobić, np. moduł Force Password Change) może także zmienić ten narzucony, przez administratora login na zupełnie inny?

Przeszukałem już masę zasobów internetowych + to forum, właśnie pod tym kątem i póki co nie znalazłem możliwości zmiany loginu.

Z góry dziękuję za podpowiedzi

alex51
09-11-2010, 17:42
W konfiguracji CB w zakładce Profil Użytkownika jest opcja Użytkownik, w której wybierając Tak dajesz możliwość zmiany loginu przez użytkownika.
Po stronie Witryny (na stronie frontowej) można edytować swój profil --> kliknij w "Edycja". Chcąc zmienić dane z rejestracji, zmienić login, hasło, dodać inne dane trzeba skorzystać z zakładki "Informacje dodatkowe" i w niej wypełnić odpowiednie pola, a po wpisaniu należy kliknąć w przycisk "Aktualizuj". Oczywiście wcześniej należy stworzyć taka pozycję w menu, kierującą do profilu użytkownika.