PDA

Zobacz pełną wersję : kod źródłowy strony Joomla



gosiab
10-11-2010, 21:00
Bardzo proszę o pomoc. Dotychczas próbowałam swoich sił tylko w html i css.
W którym katalogu w Joomla znajdę plik index.html, w którym jest cały kod źródłowy strony. Chodzi o taki kod, który jest widoczny po kliknięciu w FireFox na Widok - Źródło strony lub też możliwy jest do podglądnięcia przez Firebug w zakładce HTML.

Chciałabym dodać <a href>, aby moje logo kierowało na stronę startową a także dodać autora strony itp.

Otwierałam już kilka plików o nazwie index.html w Notepad++ ściągniętych z moich katalogów poprzez ftp, ale w żadnym nie mam całego kodu html. Są to tylko kilkulinijkowe kody, gdzie nie ma wyraźnie wyodrębnionych części kodu html.

Gdzie mogę znaleźć ten kod? Kiedy robiłam stronę w html to oczywiste było, że to jest ten najbardziej podstawowy plik index.html

Z góry dziękuję za pomoc.

trzepiz
10-11-2010, 21:14
Musisz poczytać o szablonach. Strona wynikowa w joomla jest generowana dynamicznie więc nie znajdziesz jednego pliku w którym będzie wszystko. Przede wszystkim proponuje udać się na wiki.joomla.pl.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Gall Anonim
10-11-2010, 21:34
Od zaplecza administracyjnego wejdź do szablonów (tam gdzie wybierasz domyślny) - zaznacz ten o który Ci chodzi i zrób edycję pliku html
Edycji szukaj w górnym, prawym rogu :-)

gosiab
10-11-2010, 21:53
Dziękuję za szybką odpowiedź i ukierunkowanie. Pozdrawiam :)

PeFik
11-11-2010, 07:36
kup sobie książke o joomla, dziś w helionie promocja - rzuć okiem na mój blog