PDA

Zobacz pełną wersję : index.php w adresie strony głównej



nowe100
10-11-2010, 22:14
Chcę się pozbyć index.php z adresu strony startowej. Wygląda to tak: jeśli w przeglądarce wpiszę adres strony (przyjmijmy dla przykładu: auta.pl) to jest OK - strona się wczytuje a w pasku adresu widnieje: auta.pl. W przypadku, gdy kliknę logo strony to strona startowa się wczytuje, ale w pasku adresu przeglądarki widnieje: auta.pl/index.php. Wszystkie podstrony wczytują się z końcówką .html. Posiadam Joomla 1.5, moje sutawienia: Proste adresy TAK. Korzystaj z mod_rewrite TAK, Adresy z przyrostkiem TAK. Przeszukałem już forum, lecz konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Proszę o pomoc

Gall Anonim
10-11-2010, 22:44
podaj konkretny adres bo auta pl maja logowany dostep

nowe100
11-11-2010, 00:00
Na razie stronę testuję lokalnie bez domeny. auta.pl podałem tylko jako przykład. Na razie znalazłem rozwiązanie - w pliku header.php (w katalogu szablonu) gdzie jest zdefiniowany link loga strony było:
<h1><a href="index.php" title="<?php echo $siteName; ?>"><span><?php zmieniłem na: <h1><a href="http://auta.pl" title="<?php echo $siteName; ?>"><span><?php Czy to jest dobre rozwiązanie istnieje jakiś bardziej "elegancki" sposób?