PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena 1.6 - jak zablokować naliczanie postów z działu OT ?



marc1551
11-11-2010, 12:30
Witam. Chciałbym zablokować możliwość nabijania postów w dziale Off Topic, ale nie wiem jak to zrobić. Szukałem w opcjach Kuneny, ale nic nie znalazłem.

seba.adm
11-11-2010, 13:38
Witam

Chciałbym zablokować możliwość nabijania postów w dziale Off TopicZablokować ale przed kim? Jeżeli pytasz o możliwość blokady wpisów przez gości, wejdź w PA -> Komponenty -> Kunena Forum -> Ustawienia i w zakładce | Bezpieczeństwo | jest opcja: Uprawnienia: Czytanie/Pisanie: Tak / Nie
(Tak, aby umożliwić pisanie postów wszystkim użytkownikom, także niezalogowanym.Nie, aby użytkownicy niezalogowani mogli tylko czytać posty).

Można również wyłączyć możliwość pisania postów przez Anonimowych użytkowników, w ustawieniach Kategorii: PA -> Komponenty -> Kunena Forum -> Kategorie i fora. Wchodząc w edycje poszczególnych kategorii, w zakładce: | Forum - rozszerzona konfiguracja | można indywidualnie ustawić opcję: Zezwolenie na anonimowe wiadomości: Tak / Nie (Z anonimowych wiadomości mogą korzystać zarejestrowani użytkownicy by przekazać np. szczególną wiadomość do tej kategorii: Żaden użytkownik nie odniósł się do informacji będzie zachowane w anonimowych wiadomościach (łącznie z adresem IP))

marc1551
11-11-2010, 13:51
Źle mnie zrozumiałeś...

"Nabijanie postów", a "pisanie postów" to inne rzeczy. Kto może pisać i kto ma jakie prawa to już mam ustawione, chcę aby można było pisać w OT, ale chcę też, żeby licznik postów nie naliczał nowego posta, gdy ktoś napisze takowy w dziale OT.