PDA

Zobacz pełną wersję : Ftal error 3403!



jurcio
23-09-2006, 23:10
Hallo,
dzięki Waszemu forum nauczyłem się w miarę szybko i jak na nowicjusza dużo. Chiałbym Wam w tym miejscu za to bardzo podziękować. Mam jednak mimo wszystko mały problem z którym nie mogę sobie w żaden sposób poradzić. W trakcie edycji tekstu w edytorze (mam na myśli ten graficzny) jak zaznaczę jakiś wyraz i chcę podpić link (url), to niestety melduje mi jakiś błąd. Wcześniej funkcjonowało bez przeszkód, czyli musiałem coś chyba namieszać. Ten meldunek wygląda następująco "Fatal error: Call to a member function on a non-object in /kunden/xxxxx_xxxx/xxxxxxxx/includes/joomla.php on line 3403"
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i powiedzieć co i gdzie muszę coś zrobić by przywrócić edytor do poprawnego funkcjonowania? Ciągłe przełączanie na "No Wyshiwyg" jest trochę uciężliwe i za każdą pomoc bębę bardzo wdzięczny!
Pozdrawiam
jurek

zwiastun
24-09-2006, 05:48
A która to Joomla?
Bo nr linii w pliku to trochę za mało. Poza tym komunikat chyba jest nieco szerszy

jurcio
24-09-2006, 11:59
Hallo Zwiastun,
to dla mnie zaszczyt że ktośtaki jak Ty zainteresował się moim problemem. Chylę czoła za Twój wkład do Joomla jaki wniosłeś, by ułatwić życie wielkiej rzeszy Polaków w kraju i za jego granicami.
Wracając jednak do wątku sprawy, chiałbym powiedzieć że używam wersji 1.0.10 gdyż ta nowsza sprawiała mi za dużo problemów z którymi nie mogłem sobie poradzić. Ponadto jestem zwolennikiem software, które jest stabilne i nie wymaga dogrywania poprawek, stąd mój wybór ostateczny był 1.0.10_PL! Co do templates jeśli ma to jaki kolwiek wpływ na ten błąd, to używam G15 (choć doinstalowałem jeszcze 6 innych i w każdej to samo). Co do długości informacji, to niestety niczego więcej nie melduje. Należało by w tym miejscu nadmienić, że są to chyba jakieś niedociągnięcia w samym graficznym edytorze! Otóż doinstalowałem sobie mosCE i w nim pojawia się ten problem. Wybrałem go gdyż ten WYSCHIWYG w kodzie HTML zmienia jego postać (np. przy wpisaniu <p align=center> dopisuje cudzysłów czyli na <p align="center"> w ślad za tym zmienia się postać całego scriptu, który przestaje funkcjonować) W związku z tym przeszedłem na mosCE, który ten skolei nie jest w stanie podołać wprowadzeniu linku pod jakiś text. Jeżeli przełącze na czysty edytor textowy, to wszystko działa - choć jest to uciążliwe i nie bardzo mi to odpowiada (nieprzejrzystość kodu mnie denerwuje) - ale po ponownym przejściu na edytor graficzny i dokonaniu nawet w jakimś innym miejscu małej poprawki kodu, lub wklejeniu czegoś nowego, stary kod przepisuje po swojemu i nie funkcjonuje albo script który się dołoży, albo znowu coś tam innego. Jak widać problem ten leży chyba w edytorach. W jednym nie dopracowane to, w drugim tamto i tu jest pies pogrzebany. Tak naprawdę to joomla jak widzę ma problemy z wklejaniem i zaakceptowaniem javascriptów w obszarze głownym. Myślę że problemu tego nie da się rozwiązać tak od ręki i jest to zadanie dla programistów (autoró) edytorów graficznych.
Pozdrawiam
jurek

zwiastun
24-09-2006, 16:13
mosCE, tinyMCE robią różne psikusy, z tej serii edytorów najmniejsze kłopoty sprawia JCE. Błąd jest na 99,9% błedem edytora

jurcio
24-09-2006, 19:01
Czyli nie myliłem się! Dziękuję Ci za szybką odpowiedź i cieszę się, że moje przypuszczenia potwierdziłeś! JCE miałem już zainstalowany, ale również jest niedopracowany. Będę musiał niestety zdać się na zwykły edytor i samemu kod wprowadzać albo spowrotem się przesiąść na Dreamweaver. Bardzo dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam wszystkich.
jurcio

zwiastun
24-09-2006, 21:32
Jeśli zainstalujesz do JCE dokładki: menedżera linków, menedżera rafik, plików, to problemów być nie powinno. A przesiadanie się na Dream... to bez sensu