PDA

Zobacz pełną wersję : Miniaturki w artykułach



blp
24-09-2006, 00:26
witam,
chodzi mi o rzecz banalną, ale nie mogę się tego doszukać ani w panelu administracyjnym, ani na forum.
Chodzi o to, aby pisząc artykuł, można było dodać zdjęcie, które na frontendzie będzie się pojawiało jako miniaturka, a po kliknięciu będzie się pojawiało w normalnych rozmiarach, czyli tak jak to się dzieje we wszystkich serwisach.
Nie mogąc sobie z tym poradzić, próbowałem z joomgadgets, ale w tym przypadku kiedy wdstawia się np. zdjęcie po lewej stronie tekstu, to tekst przestaje otaczać miniaturkę, co fatalnie wygląda.

W sumie problem wygląda tak banalnie, że aż wstyć zawracać tym głowę na forum, ale od dłuższego czasu nie mogę sobie z tym poradzić, a jest to element potrzebny przy wstawianiu każdego artykułu.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

sogo
24-09-2006, 01:32
czy masz zainstalowanego bota mosthumb? Jeśli tak to opublikuj go jako pierwszego a mosimage odpublikuj.
pozdr.

blp
24-09-2006, 01:41
hmm, faktycznie mosimage mam opublikowanego, a gdzie to jest to mosthumb bo przejrzałem joomla.pl i nie mogę znaleźć?

zwiastun
24-09-2006, 04:39
Nie wszystko jest na joomla.pl
Zwłaszcza nie ma rzeczy, które nie wymagają tłumaczenia. Poszukaj na joomla.org w Extension

sogo
24-09-2006, 09:15
http://mamboxchange.com/projects/mosthumb/ umnie ten działa.
w takich przypadkach google i szukajka forumowa są niezwykle przydatne :)

fanti
24-09-2006, 09:28
Albo LightThumb efekty jak w Joogadgets

blp
25-09-2006, 20:01
Ok, pod Joomla 1.0.11 działa mi bez problemów, mosthumb i lightthumb. Dzięki!