PDA

Zobacz pełną wersję : Wszystko, co chcesz wiedziec o Joomla znajdziesz tutaj



docxxx
11-11-2010, 20:40
Koledzy, jestem nalogowym czytaczem ksiazek z branzy IT. Przeczytalem ich setki i tylko kilka z nich laczy tytul z przeslaniem i zawartoscia ksiazki.
Wlasnie skonczylem czytac Biblia Joomla wyd. Helion:
http://helion.pl/ksiazki/joomla_biblia_ric_shreves,joombi.htm
Moge pisac duzo, a napisze jedynie to:
Obowiazkiem administratora forum powinno byc wprowadzenie nakazu przeczytania tej ksiazki. 99% pytan na forum znikneloby po przeczytaniu w/w ksiazki. Tytul mowi sam za siebie: To jest Bibila CMS Joomla.

zwiastun
11-11-2010, 22:46
Dziękujemy za polecenie, ale..
1) ja twierdzę, że nie wszystko, a nawet że jak na cenę i obszerność książki, to o wiele za mało
2) o wiele więcej i często lepiej można znaleźć na www.joomla.pl - www.pomoc.joomla.pl plus www.wiki.joomla.pl

PeFik
12-11-2010, 00:56
Z pewnością przeczytanie tej książki pomogło wielu osobom, jednakże :
a) cena (99 zł) wielu studentów/uczniów szkół z reguły odstrasza
b) to że jest tak gruba także ich zniechęca, akurat dla mnie to zaleta, wiemy bowiem jak reaguje młody człowiek na książkę po nauce w szkole :p

Książek o Joomla! jest tak wiele, sam wczoraj recenzowałem kolejną na blogu, że nie ma takiej która by miała odpowiedzi na wszystkie pytania. Dlatego tak i owszem jestem za jej zakupem, ale kolejne wybory powinny być już bardziej nakierowane co chcemy robić dalej z tym CMS:
a) być web developerem
b) web designerem
c) zbudować serwis społecznościowy
d) zbudować serwis z ofertami pracy etc...

docxxx
12-11-2010, 09:25
2) o wiele więcej i często lepiej można znaleźć na www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) - www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) plus www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl)

No teraz to dowaliles. Pewnie, ze pod tymi linkami jest tego wiecej. A teraz wez to wydrukuj i wygodnie poczytaj w fotelu...

---------- Post dodany o 09:24 ---------- Poprzedni post był o 09:19 ----------


Z pewnością przeczytanie tej książki pomogło wielu osobom, jednakże :
a) cena (99 zł) wielu studentów/uczniów szkół z reguły odstrasza

Troche OT, ale napisze:
To jest inwestycja w siebie, w swoja wiedze. Tez bylem na studiach i tez musialem wybierac: 100zl na impreze, czy na ksiazke? Wybralem to drugie i byl to bardzo dobry wybor. Ksiazke przeczytalem (czasami kilka razy), sprzedalem z mala strata a wiedze wykorzystalem i zarobilem. Mam nawet taka ksiazke, ktora zwrocila sie w tysiacach. Powaznie.
Wiem, ze to brzmi patetycznie, ale taka prawda. Chcialbym uslyszec na rozmowie o prace od przyszlego pracownika, ze przeczytal kilka ksiazek i wie co to Joomla niz: "hmmmmmmmmmmmmmmmmmm; no ja... nie czytam ksiazek".

---------- Post dodany o 09:25 ---------- Poprzedni post był o 09:24 ----------



Książek o Joomla! jest tak wiele, sam wczoraj recenzowałem kolejną na blogu, że nie ma takiej która by miała odpowiedzi na wszystkie pytania
Oczywiscie, tu sie zgadzam. Nie powinnismy ograniczyc sie do przeczytania tylko jednej ;)

Gall Anonim
12-11-2010, 11:09
No i Helios zarobił kolejne 100 zł, na kimś kto nie lubi szukajki :-)
i jeszcze reklamke im zrobi (powinni Ci dopłacić :-)
P.S. Jak już, skoro mam coś za free, to wolę wydać na n.p. coś z Cleanc'ego /tematyka całkowicie poza joomla i dowolna dla każdego/ i wówczas, jak wrócę po bieganiu a nie chce mi się klikać odpalam trening wyobraźni żeby mi się resztki mózgu w cyferki nie zmutowały :-)
Pzdr

docxxx
12-11-2010, 11:20
No i Helion zarobił kolejne 100 zł, na kimś kto nie lubi szukajki :-)
i jeszcze reklamke im zrobi (powinni Ci dopłacić :-)


Odbiegamy juz od tematu, ale jeszcze cos napisze: Kolega, ktory prowadzi firme powiedzial mi kiedys: Chcesz zarobic, daj zarobic innym.
A ksiazka zaraz laduje na Allegro (za 69zl + przesylka) ;) Tak wiec bede mial na kolejne :)

Gall Anonim
12-11-2010, 11:41
Odbiegamy juz od tematu, ale jeszcze cos napisze: Kolega, ktory prowadzi firme powiedzial mi kiedys: Chcesz zarobic, daj zarobic innym.
A ksiazka zaraz laduje na Allegro (za 69zl + przesylka) ;) Tak wiec bede mial na kolejne :)
No toć napisałem że daję zarobić innym a sporo z tego co chcę wiedzieć aby byłą witrynka fajna i ciekawa przy wykorzystaniu joomli pochodzi z mojej wyobraźni (naturalnie, cały czas muszę się douczać, jednak czyż jest coś lepszego niż żywa konwersacja na zadany temat :-)
Pzdr
P.S. Dzięki za poprawkę nazwy wydawcy - jak zwykle czytam skrótami, mea culpa, mea culpa, mea bardzo wielka culpa :-)
P.S. II, a może książka była takiej wartości merytorycznej iż Chcesz się jej pozbyć na szybko i w cytowanym Twoim post'cie tkwi kwintesencja tematu :-) Wszak mędrcy tego świata od dawien dawna twierdzili iż żartobliwie mówiąc "oliwa na wierzch wypływa" :-)
P.S III Sorki za PS.II ale jest super słońce, odpaliła mi głupawka nie mogłem się powstrzymać :-)
Pzdr

PeFik
12-11-2010, 12:51
drugi obieg książki ma też swoje czarne strony, nie zarabia wydawnictwo, nie zarabia autor - ale oszczędza czytelnik i środowisko naturalne

Gall Anonim
12-11-2010, 13:30
drugi obieg książki ma też swoje czarne strony, nie zarabia wydawnictwo, nie zarabia autor - ale oszczędza czytelnik i środowisko naturalne
Wypowiedział się autor .......................................
@PeFik sorrrrrrrrrrrrrrry - znowu głupawka :D