PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla, Witryna i Prawo



Gall Anonim
12-11-2010, 15:42
Sądzę że nie byłoby źle gdyby otworzyć taką kategorię Joomla, Witryna i Prawo
Mam osobiście z marszu kilka wątków które i tak poddam pod dyskusję:
1. Kwestia "tylnych" drzwi,
osobiście nie widzę przeszkód prawnych w przypadku kiedy uznamy je za wprowadzony przez nas element konstrukcyjny, nie ma możliwości i obowiązku informowania klienta o wszystkim co zrobiliśmy - tylko ogólny zarys (i tak połowy zazwyczaj nie rozumie i tylko przytakuje wiedząc o co chodzi). Zarówno mi jak i znajomemu zdarzyło się iż klient wracał przerażony iż coś pokręcił z hasłem i Ratujjjjjjjjj go, po kiego czarta mam włazić do php Admin i kombinować co wrzuciłem, co nie, (wiem, wiem, jeden user, nadać uprawnienia S.A. i zmienić pass, fajnie - tylko że klient ma pełne "gacie" i oczywiście posiał dostępy do hostu więc najpierw muszę je odzyskać i to trwa bo nie jestem właścicielem i prowadzę klienta za rączkę co ma robić). Prawo zabrania tylko uzyskiwania nieuprawnionego dostępu, nie zabrania natomiast posiadania wiedzy o tym jak to się robi, czy nawet uczenia innych /o ile pamiętam jest tutaj ktoś kto umieścił instrukcję o tym "jak może wyglądać atak poprzez wykorzystanie zapytania SQL", treść tytułu zmienia tylko intencje autora, treść filmu na youtube daje efekt pozyskania wiedzy (a więc uczenia się) i tylko od nas zależy co z tym zrobimy/:podstep: (choć nie wszystkich powinniśmy).
2.Kwestia zrozumienia licencji udostępniania bezpłatnego n.p. technologi na witrynach komercyjnych (google maps, picasa album, news, translator i.t.p.) - wiele osób ma z tym problem, a n.p. mapy z googlemaps spokojnie można umieszczać w produkcjach pod zasadniczo pięcioma warunkami:
a.treść witryny nie może znajdować się w wypisie treści niedozwolonych (faszyzm, pedofilia, witryny nawołujące do przemocy i.t.p)
b. dostęp musi być otwarty i bezpłatny (każdy może wejść i za darmo skorzystać),
c. nie może być wykorzystywana do nawigacji dynamicznej GPS w czasie rzeczywistym
e. nie mogą zostać usunięte lub ukryte znaki identyfikacyjne technologii google (i tutaj zauważyłem parę kwiatków w przypadku modułów dostępnych w zasobach JED)
f. ilość wejść na stronę nie może przekraczać bodajże 500 tyś dziennie (co do cyfry za diabła nie pamiętam na 100% ile to było, pisze ile mi się wydaje).
3. Kwestia Polityki Prywatności w strukturach strony
4. Kwestia Regulaminu
5. Kwestia odpowiedzialności prawnej za wpisy n.p. na forach Angora. i inne
6. Kwestia korzystania z zasobów (typy licencji, i możliwości ich zmiany gady nagle element staje się komercyjny)

No dobra, mam trochę innych spraw, więc zmykam
Pzdr

palyga007
12-11-2010, 15:52
Ja jednak podtrzymałbym zdanie @PeFik o tym, że forum to powinno raczej rozwiązywać problemy techiczne. Wprowadzenie takiego działu spowoduje tylko niepotrzebne spory na temat tego co się komu wydaje itp itd ( A co często jest niezgodne z rzeczywistością) czego mamy obraz na przykładzie 2 świeżych tematów.

Także może darumy sobie spory o rzeczy (prawo, przepisy) o których śmiem twierdzić (być może się mylę) znacząca większość członków tego forum i tak nie ma pojęcia.

Gall Anonim
12-11-2010, 16:01
Także może darumy sobie spory o rzeczy (prawo, przepisy) o których śmiem twierdzić (być może się mylę) znacząca większość członków tego forum i tak nie ma pojęcia.
Masz rację, Czyż jednak nie było by dobrze aby zmienić ten stan rzeczy, jakoś tako kojarzę pojedyncze pytania w tym zakresie i mocno rozrzucone po forum, a jednak podjęte jako wątki, - całość zresztą wiąże się ze stroną techniczną, n.p. jak tworzyć"bezpieczne elementy konstrukcyjne" i jak je modyfikować aby było to w zakresie zgodnym z prawem, a jednocześnie od strony technicznej nie tworzyło zagrożenia.

Cóż, a swoją drogą, jak nie to nie :p
Idę się popłakać :( , @playga007 jesteś nie dobry:zly: już Cie nie lubię :lol:
Swoją drogą, skoro kwestie techniczne, to czemu PeFik ( o ile dobrze kojarzę to o niego chodzi) z uporam maniaka bawi się w kryptoreklamę "Dzieł własnych, wybranych" :hmm: