PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawy edytor PHP do Joomli. Co polecicie?



GrzesiekP
13-11-2010, 22:03
Dotychczas poznałem Microsoft Web Extensions 4, a także EasyEclipse.

Przyznam, że wynalazek M$ bardziej mi przypadł do gustu. EE został stworzony głównie pod JAVA, ale też jest OK.

Natomiast zastanawia mnie, z jakich edytorów (oprócz notatnika, wordpada czy pajączka) korzystacie podczas pisania skryptów PHP do Joomli.

Dzięki.

Bazyl
13-11-2010, 22:08
Hej,

Jola mi poradziła, by używać PSPad-a, a Joli warto posłuchać...

Gall Anonim
13-11-2010, 22:37
Z uporem maniaka DW. :)

mjmartino
14-11-2010, 10:39
Jeśli samo edytowanie w moim przypadku .... Notepad++ wiernie od kilku lat ;)

alex51
14-11-2010, 12:25
EditPad Pro, wprawdzie komercyjny, ale jedną z ciekawszych opcji w nim jest możliwość porównywania plików ze wskazywaniem różnic w ich treści.

TLo
14-11-2010, 14:54
Dorzucę jeszcze edytor keD2

Gall Anonim
14-11-2010, 15:01
Jeszcze parę sztuk i możemy zacząć pisać przewodnik po edytorach, tak sobie myślę że kolega już wie który wybrać :lol:

alex51
14-11-2010, 15:05
Zaczekajmy jeszcze na PeFika, w jego ostatniej książce na str. 63 są opisane przykłady przydatnego oprogramowania, w tym też edytory php.

mjmartino
14-11-2010, 15:57
To może ogólna sonda później wśród uczestników forum ;D zbierzemy do kupy edytory i każdy będzie mógł sobie zagłosować na jego ulubiony ;D

Gall Anonim
14-11-2010, 16:23
Jestem Za /naprawdę powinno dać to jakiś obraz/:up:

moje
01-12-2010, 20:50
Ja polecam Notepad++, darmowy, po Polsku do nas gada i ma wiele funkcji.

@alex51
Notepad++ też pozwala porównywać zawartość plików z wskazaniem identycznych i różnych fragmentów.

alex51
02-12-2010, 07:03
Cześć @moje, dzięki za wskazanie tej funkcji w Notepad++, której wcześniej nie znałem. Będę musiał przyjrzeć się mu dokładniej by sprawdzić jak działa to porównywanie, choć pewnie nie zrezygnuję z EditPad Pro z powodu starczej rutyny. :)

Jdwind
02-12-2010, 10:51
...powodu starczej rutyny
Alex - byle to nie była demencja, będzie ok ;)

moje
02-12-2010, 11:26
@alex51
Jak dobrze pamiętam,to musisz otworzy dwa pliki w jednym oknie (w zakładkach) i będąc na zakładce jednego z nich kliknąć CTRL+D ).

Jola
02-12-2010, 20:44
Jeśli ktoś ceni sobie wszystkie te bajery, o których mowa + wbudowanego klienta ftp (ogromna wygoda w pracy z plikami na serwerze) + wiele innych przydatnych funkcji polecam PSPada (jest po polsku i za darmo i porównywanie plików i ...) :)

Jdwind
02-12-2010, 21:12
Ale działa do Win XP, wyżej chyba jeszcze nie...

Jola
02-12-2010, 21:23
Przy wersji 4.5 jest info: Windows XP/Vista/7

moje
02-12-2010, 23:11
Jeśli ktoś ceni sobie wszystkie te bajery, o których mowa + wbudowanego klienta ftp ...

Po co komu klient ftp, skoro jest mov'AMP? ; )

mjmartino
03-12-2010, 10:55
Jeśli ktoś ceni sobie wszystkie te bajery, o których mowa + wbudowanego klienta ftp (ogromna wygoda w pracy z plikami na serwerze) + wiele innych przydatnych funkcji polecam PSPada (jest po polsku i za darmo i porównywanie plików i ...) :)

Notepad++ też ma wbudowanego FTPeka :P i wiele innych przydatnych rzeczy :)
Po prostu trzeba go spróbować ;D

palyga007
03-12-2010, 11:00
A co ja mam biedny linuksiarz powiedzieć...
Już wiem.. To ja wszystkim wytrwałym chciałbym polecić Vi
:P

zwiastun
03-12-2010, 11:23
@Moje: czytasz, co piszesz? Co ma piernik do wiatraka? Co ma klient FTP do movAMP-a?

mjmartino
03-12-2010, 14:33
A co ja mam biedny linuksiarz powiedzieć...
Już wiem.. To ja wszystkim wytrwałym chciałbym polecić Vi
:P
format i win 7 :P problem rozwiązany haha
Albo emulacja wine powinno ruszyć bez problemu ;D

moje
03-12-2010, 14:57
@Moje: czytasz, co piszesz? Co ma piernik do wiatraka? Co ma klient FTP do movAMP-a?

Tak czytam.
Po co, co chwile wrzucać wszystko na serwer klientem ftp, skoro jest mov'AMp do pracy lokalnej.

Jdwind
11-12-2010, 17:39
A co sądzicie o Core Editor? Nie jest darmowy co prawda (ostatnio w którejś gazecie się mnie na oczy rzucił).

Craft
11-12-2010, 18:48
Nikt nie wspomniał o Netbeans, który bardzo dobrze wspiera PHP, Eclipse i jego PDT też daje radę, poza tym można za pomocą tych edytorów
usprawnić sobie pracę poprzez łatwą integrację z SVN czy CSV i jakim bugtracer'em, np. Mantis, czy bugzilla.
Można stworzyć naprawdę ciekawe środowisko programistyczne dzięki tym edytorom.
Mają też masę innych zalet i oczywiście wad :) ale to już temat na całkiem inny wątek.

moje
11-12-2010, 19:35
Znam i używałem obu, mnie tak zastanawia czy to nie przerost formy, jak chcemy stworzyć szablon bądź drobną modyfikację - nie ma sensu używać tira, do transportu kilku cegieł.

Craft
11-12-2010, 21:45
Masz rację. Do szablonów czy drobnych modyfikacji wystarczy edytor w stylu Notepad++
Natomiast te "tiry" :) w sam raz do pracy nad komponentami. Szkoda tylko, że ani jeden ani drugi nie posiada,
żadnego wsparcia dla Joomla

merit
30-08-2011, 12:09
Być może nieco odgrzewam kotleta, ale temat wysoko plasuje się w wyszukiwarce od wujka Google i jest dość fundamentalny, więc też dorzucę coś od siebie.

Zacznę od tego, że długo korzystałem z PSPad Editor, przemówiło do mnie wiele jego użytecznych funkcji, wygoda pracy i w miarę prostota. Ostatecznie jednak z niego zrezygnowałem, nie dlatego, że przypadkiem znalazłem coś lepszego, a dlatego, że zacząłem szukać coś lepszego. A to już chyba wiele mówi. Nie jest zły, ale profesjonalistom - nie polecam. Zrezygnowałem z niego ze względu na to, że nie radził sobie z większymi plikami, mimo tego, że nie jest kombajnem, a więc nie jest zbyt wydajny, poza tym lubi się czasami zawiesić, co potwierdza te teorie. Jak się wiechnie czy to na większym pliku, czy z innego powodu, niezapisana praca idzie w maliny. Nie odciąża nas też od martwienia się o poprawność kodowania, a o migracji z jednego kodowania na inny to lepiej nie mówić.

Obecnie korzystam z Netbeansa, jak ktoś zacznie używać do większych projektów, to i do zwykłego szablu będzie używał. Kiedyś korzystałem też trochę z Notepad++ zdecydowanie fajna opcja dla prostych rzeczy w Joomli. Ciekawi mnie jednak czy jest jakiś edytor z funkcjonalnością dedykowaną dla Joomla!, może ktoś wie? Netbeans mi podkreśla na czerwono niektóre rozwiązania z Joomli. Fajniebyłoby, aby jakiś edytor podpowiadał składnię special for Joomla!

Pozdrawiam

neo_fox
30-08-2011, 12:31
Netbeans mi podkreśla na czerwono niektóre rozwiązania z Joomli

Znaczy się co konkretnie?

Na marginesie: Joomla! się nie odmienia

merit
30-08-2011, 13:18
Np.:

<jdoc:include type="modules" name="top" />
<jdoc:include type="component" />
<jdoc:include type="modules" name="bottom" />

neo_fox
30-08-2011, 13:27
<jdoc:include type="modules" name="top" />
<jdoc:include type="component" />
<jdoc:include type="modules" name="bottom" />


W sumie to Joomla! team powinien stworzyć dokument definiujący namespace dla tych elementów. Może się kiedyś doczekamy ;)
A swoją drogę dziwne że NetBeans to jako błąd wykrywa. Eclipse daje tylko warning "Unknown tag (jdoc:include)."