PDA

Zobacz pełną wersję : CSS problem :/



elementh
15-11-2010, 10:52
Witam!
Chodzi o css w komponencie sobi2.
Znalazłem plik components/com_sobi2/includes/com_sobi2.css, który teoretycznie jest odpowiedzialny za wyglad/style w tym komponencie. Znalazłem linijke, w której można definiować poszczególne komórki wyświetlane na liście. Gdy ustalam np:


span.sobi2Listing_field_yourname {
border: 1px solid red;
}

to wszystko gra i komórka wyświetlana ma jednopikselową ramkę. Natomiasty gdy dodam do istniejącej definicji np:


span.sobi2Listing_field_yourname {
border: 1px solid red;
width: 100px;
}

to szerokość danej komórki się nie zmienia ;/ A z kolei gdy dodam np:


span.sobi2Listing_field_yourname {
border: 1px solid red;
padding: 10px;
}

to zmiana jest widoczna.

Co robię w takim razie źle? Może jednak nie to miejsce?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Elementh

EkleErs
15-11-2010, 13:11
jak nie dziala width: 100px; to znaczy ze juz ma ustawiona gdziesz szerokosc pomoze zmiana albo !important
jak dodajesz Field to tam ustawiasz szerokosc

elementh
15-11-2010, 16:34
Niestety tam gdzie jest "budowany" field, nadanie width nie pomaga. Poza tym nie chcialbym aby wszystkie fieldy mialy taki sam width tylko kazda ustalic osobno.
Gdzie jeszcze szukać mozna?

Pozdrawiam,
Elementh

EkleErs
15-11-2010, 17:41
no to zle przeczytalem span to taka bestia ze jest inline zmien na display:block;
span.sobi2Listing_field_yourname {
display:block;
width:100px;
}

elementh
15-11-2010, 19:40
DZIAŁA ! :D

Śliczne dzięki!

A mógłbyś jeszcze tylko powiedzieć dlaczego tej bestii trzeba podać akurat ten parametr?

Pozdrawiam,
Elementh

---------- Post dodany o 18:40 ---------- Poprzedni post był o 18:30 ----------

Zmieniłem jednak DISPLAY z BLOCK na TABLE-CELL, ponieważ block robil mi ENTER po komórce i kolejne były w nowej lini itd.. Z kolei table-cell robi tak jak mialo być :)
Jeszcze raz dzięki za pomoc.

EkleErs
15-11-2010, 19:51
bo normalnie ma display: inline
poprostu cho o to ze nie lapie 100% szerokosci kontenera tak jak DIV. Element blockowy zawsze ma 100% chyba ze dasz mu mniej div = element blokowy
taki span jest dobry jak chcesz dwa obok siebie teksty ustawic bez zabawy z float/width

elementh
15-11-2010, 20:59
Super. Wszystko zrozumiałem. Dziękuje za informacje :)

Pozdrawiam,
Elementh