PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie artykułów przez użytkowników - CB



cin3k
15-11-2010, 11:04
Witam,
szukam dodatku do CB, który pozwoli na tworzenie artykułów przez użytkowników. W konfiguracji tego dodatku powinno się pojawić opcja, że artykuł jest wyświetalny po zatwierdzeniu moderatora.

Dodatek : Content Author (standardowy w CB) Nie może coś zadziałać. Nie ma żadnych ustawień od tego paremtru, a w profilu użytkownika(menu Jego artykuły) pojawia się komunikat:
Ten użytkownik nie opublikował jeszcze żadnych artykułów.

Może gdzieś trzeba doszukać sie tych ustawień, a jeśli nie to jakiś inny dodatek w miejsce tego?

zwiastun
15-11-2010, 22:51
Standardowa opcja w Joomla! (Wyślij artykuł) albo jedno z rozszerzeń umożliwiających dodawanie artykułów, np. wdsubmit

cin3k
16-11-2010, 00:10
Standardowa opcja w Joomla! (Wyślij artykuł)

No ją włączyłem i coś z nią nie gra...


albo jedno z rozszerzeń umożliwiających dodawanie artykułów, np. wdsubmit

wdsubmit pod CB rozumiem?

zwiastun
16-11-2010, 00:23
Dlaczego "pod CB"? Nie rozumiem. Community Builder generuje listę autorów na podstawie wpisów w tabeli artykułów i tabeli użytkowników.

Jola
16-11-2010, 01:42
Witam,
mam podejrzenie, że Twój testowy użytkownik po prostu nie ma uprawnień do pisania artykułów (standardowo w Joomla >=autor), toteż odnośnik w module "Wyślij artykuł" się nie pojawia.
Dodatek :Content Author służy do wyświetlenia listy napisanych przez użytkownika artykułów (stad komunikat o braku) :)

cin3k
16-11-2010, 17:07
mam podejrzenie, że Twój testowy użytkownik po prostu nie ma uprawnień do pisania artykułów (standardowo w Joomla >=autor), toteż odnośnik w module "Wyślij artykuł" się nie pojawia.


Gdzie jest to ustawienie praw?

seba.adm
16-11-2010, 17:24
Witam

Podstawy są opisane na wiki.joomla.pl, dokładnie >>tutaj<< (http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.config.15#Grupy_ustawie.C5.84_2) . Zachęcam również do lektury: >>Prawa użytkowników Joomla!<<
(http://wiki.joomla.pl/index.php/Prawa_u%C5%BCytkownik%C3%B3w_Joomla%21)

cin3k
20-11-2010, 19:26
Hmm zmieniałem uprawienie użytkownikom na Autorzy (daję uprawienia do pisania artykułów) jednak nadal pokazuję sie komunikat:

Komponent Mamblog nie jest zainstalowany. Skontaktuj się z administratorem.
Mimo, ze komponent mamblog jest zainstalowany.

Dodam, że zmieniałem opcję dla użytkowników w
Konfiguracji Community Builder>Profil użytkownika>Zezwól na dostęp do Autor
oraz w ogólnym ustawieniach joomli, jednak nie wiem czy to miało jakieś znaczenie,gdyż używam logowania od CB.

KejeN
20-11-2010, 19:45
Komponentu Mamblog nie potrzebujesz. A jeśli go zainstalowałeś to niepotrzebnie bo nie ma go w wersji dla Joomla! 1.5.
Aby użytkownik mógł pisać artykuły musi być w grupie Autor lub wyższej musi mieć w co kliknąć by dostać się do edytora(opublikowane łącze w menu "wyślij artykuł") i tyle.


Konfiguracji Community Builder>Profil użytkownika>Zezwól na dostęp do Autor

To ustawienie nie jest związane z pisaniem artykułów a dostępem do przeglądania profili użytkowników.