PDA

Zobacz pełną wersję : ZAPLECZE - Zmiana adresu po zalogowaniu



mari008
15-11-2010, 15:07
Witam! Chciałbym aby po zalogowaniu do zaplecza od razu widoczny był komponent np virtuemart. Chce to uzyskać po przez zmiane adresu z index.php na index.php?option=com_virtuemart. Gdzie należy podmienic kod aby to zadziałało? Chyba że jest jakis łatwiejszy sposób?

Gall Anonim
15-11-2010, 19:30
Kolego, VM ma możliwość konfiguracji do logowania w zapleczu sklepu od "czoła" witryny - opcja pojawia się przy zwykłym logowaniu wówczas gdy loguje się np. osoba z uprawnieniami menadżera lub administratora sklepu. Koniec problemu.
Opcja dostępna w konfiguracji VM

mari008
15-11-2010, 20:35
Dziekuje za podpowiedz ale VM to tylko przykład aby lepiej zrozumieć o co mi chodzi. Chciałbym aby po zalogowaniu od razu był widoczny wybrany komponent ponieważ menu górne jest niewidoczne.

zwiastun
15-11-2010, 21:38
Jeśłi menu górne jest niewidoczne, to odkryj przyczynę (prawdopodobnie usunąłeś albo wyłączyłeś moduł Menu zaplecza). Włączyć możesz jedynie bezpośrednio w bazie danych.

mari008
15-11-2010, 21:53
tak wiem bo sam wylaczylem :) i chce aby osoba po zalogowaniu nie miala mozliwosci latania po stronie poza obsługa komponentem od zaplecza. czy jest mozliwość zmiany tego przekierowania ?

zwiastun
15-11-2010, 22:03
Pisałem to już wielokrotnie. Na zaplecze należy wpuszczać osoby odpowiedzialne. A z nieodpowiedzialnymi nie należy w ogóle współpracować.
To jedno.
Drugie: Wystarczy poczytać o podstawach Joomla!, żeby wiedzieć, jakie są możliwości zarządzania prawami dostępu. Rozszerzoną obsługę umożliwiają odpowiednie komponenty. Jest ich kilka.
Trzecie: Jeśli dobrze pamiętam, @jolass kiedyś (dość dawno) podawała rozwiązanie. Można poszukać na forum, albo zapukać do niej na PW (może pamięta)

Jola
15-11-2010, 23:41
Witam,
plik administrator/components/com_login/admin.login.php funkcja login() linia 67, jest:

$mainframe->redirect('index.php');zamień na:

$mainframe->redirect('index.php?option=com_virtuemart');I już :)