PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z head w joomla



tolomei
15-11-2010, 16:26
Witam.
Posiadam serwer od webhost.pl. Niedawno przeniesiono wszystkie dane z mojego serwera na drugą maszynę. Niestety to przeniesienie wygenerowało jakieś błędy w joomla.

Gdy w konfiguracji witryny na zapleczu ustawię "Proste adresy" = tak, strona podaje błędną ścieżkę do arkusza styli w części head. W tej części są także inne ścieżki - również błędne. Pokazuję poniżej:


<link href="/index.php/index.php/sh-news?format=feed&amp;type=rss" rel="alternate" type="application/rss+xml" title="RSS 2.0" />
<link href="/index.php/index.php/sh-news?format=feed&amp;type=atom" rel="alternate" type="application/atom+xml" title="Atom 1.0" />
<link href="/index.php/templates/feuerwehr_v1/favicon.ico" rel="shortcut icon" type="image/x-icon" />
<script type="text/javascript" src="/index.php/media/system/js/mootools.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/index.php/media/system/js/caption.js"></script>

<link rel="stylesheet" href="/index.php/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="/index.php/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/index.php/templates/feuerwehr_v1/css/template.css" media="screen" />
<!--[if IE 6]><link rel="stylesheet" href="/index.php/templates/feuerwehr_v1/css/template.ie6.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->
<!--[if IE 7]><link rel="stylesheet" href="/index.php/templates/feuerwehr_v1/css/template.ie7.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->
<script type="text/javascript" src="/index.php/templates/feuerwehr_v1/script.js"></script>

Wszystko to powoduje, że strona w ogóle nie ma żadnych styli co można sobie wyobrazić kiepsko wygląda.

Problemem jest "/index.php" - nie wiem dlaczego joomla dołącza to dodatkowo do tych ścieżek.
Gdy wyłączy się "Proste adresy" wszystko wygląda dobrze.

Nie znalazłem rozwiązania takiego problemu na tym forum ani w pomocy joomla.
Proszę o pomoc - ewentualnie dodatkowe pytania.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
tolomei

EkleErs
15-11-2010, 16:47
co masz w index.php templatki
add css powinie wygladac tak
<link rel="stylesheet" href="templates/<?php echo $this->template ?>/css/style.css" type="text/css" />
itd itp

palyga007
15-11-2010, 17:30
No i jeszcze zostaje pytanie o prawidłową wartość zmiennej $livesite w configuration.php

Pozdrawiam

tolomei
15-11-2010, 19:03
Problem występuje dla każdego szablonu(testowałem jeszcze z: beez, rhuk_milkyway, JA_Purity).
Co więcej - na serwerze były tak na prawdę dwie strony, obie joomla i obie mają identyczny problem.


No i jeszcze zostaje pytanie o prawidłową wartość zmiennej $livesite w configuration.php

Pozdrawiam

Zmienna jest pusta($livesite='')

Pliki oraz bazy danych są identyczne, jak gdy działały 100% poprawnie. Jedyną rzeczą, która się zmieniła jest serwer, gdzie strona jest ulokowana.
Może to któreś z ustawień serwera są inne niż poprzednio? Jakie ustawienia mogą mieć taki wpływ na joomle?


PS. Bardzo dziękuję za podpowiedzi :)

palyga007
15-11-2010, 19:10
uzupełnij zmienną $livesite

tolomei
15-11-2010, 21:10
Uzupełnienie zmiennej - pomogło.
Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu :)

Pozdrawiam