PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5 - Czytnik RSS - Error



fridge
15-11-2010, 20:42
Witam

Czytnik: Slick RSS
Wersja Joomla: 1.5

Problem: Wyskakuje mi error


Slick RSS


Notice: Undefined index: error in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 7

Notice: Use of undefined constant rsstitle - assumed 'rsstitle' in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 27
Siatkówka: Sport - Wirtualna Polska (http://sport.wp.pl/)

Notice: Use of undefined constant rssdesc - assumed 'rssdesc' in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 31
Siatkówka - najważniejsze newsy i ciekawe informacje z siatkarskich boisk. Wszystkie wyniki i tabele, transfery siatkarzy, info z klubów, relacje live z meczów! Polska Liga Siatkówki, Liga Światowa i inne zawody.

Notice: Use of undefined constant rssimage - assumed 'rssimage' in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 35


Notice: Undefined variable: tooltips in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 43

Notice: Use of undefined constant rssitemdesc - assumed 'rssitemdesc' in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 49

Notice: Undefined index: nofollow in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 54
Imprezowały po klęsce? (http://sport.wp.pl/sr01,rss,kat,1719,title,Imprezowaly-po-klesce,wid,12850869,wiadomosc.html) Szef sportu w telewizji Polsat Marian Kmita w ostrych słowach krytykuje polską reprezentację siatkarek za występ na mistrzostwach świata. Twierdzi, że trener Jerzy Matlak był...

Notice: Undefined variable: tooltips in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 43

Notice: Use of undefined constant rssitemdesc - assumed 'rssitemdesc' in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 49

Notice: Undefined index: nofollow in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 54
Glinka rezygnuje z reprezentacji (http://sport.wp.pl/sr01,rss,kat,1719,title,Glinka-rezygnuje-z-reprezentacji,wid,12849830,wiadomosc.html) Małgorzata Glinka-Mogentale rezygnuje z występów w reprezentacji. Najlepsza polska siatkarka ostatnich lat po ostatnim meczu biało-czerwonych na mistrzostwach świata w Japonii powiedziała w rozmowie z...

Notice: Undefined variable: tooltips in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 43

Notice: Use of undefined constant rssitemdesc - assumed 'rssitemdesc' in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 49

Notice: Undefined index: nofollow in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 54
Brazylijczyk ma zastąpić Świderskiego (http://sport.wp.pl/sr01,rss,kat,1719,title,Brazylijczyk-ma-zastapic-Swiderskiego,wid,12849461,wiadomosc.html) Wiemy już, kto ma być zastępcą Sebastiana Świderskiego w ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle. Ciężko kontuzjowanego reprezentanta Polski w składzie klubu z Opolszczyzny ma zająć Brazyljczyk Idi -...

Notice: Undefined variable: tooltips in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 43

Notice: Use of undefined constant rssitemdesc - assumed 'rssitemdesc' in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 49

Notice: Undefined index: nofollow in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 54
LM: Jastrzębski Węgiel startuje na lodowisku (http://sport.wp.pl/sr01,rss,kat,1719,title,LM-Jastrzebski-Wegiel-startuje-na-lodowisku,wid,12849315,wiadomosc.html) Środowym meczem ze słoweńskim ACH Volley Bled rozpoczną udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W grupie C ich rywalami są też Budvanska Rivijera...

Notice: Undefined variable: tooltips in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 43

Notice: Use of undefined constant rssitemdesc - assumed 'rssitemdesc' in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 49

Notice: Undefined index: nofollow in C:\wamp\www\test\modules\mod_slick_rss\tmpl\defaul t.php on line 54
MŚ: kilka dni odpoczynku i znów do pracy (http://sport.wp.pl/sr01,rss,kat,1719,title,MS-kilka-dni-odpoczynku-i-znow-do-pracy,wid,12849225,wiadomosc.html) W poniedziałek wieczorem polskie siatkarki wrócą do kraju po blisko czterotygodniowym pobycie w Japonii. Nie będą miały jednak wiele czasu na odpoczynek, bo już za...


Drugie pytanie: Wpisując w google znalazłem tylko ten czytnik pod 1.5. Może polecicie mi jakiś inny? Chciałbym, aby wiadomości z innych stron zapisywały się u mnie i gdy ktoś kliknie na newsa to żeby mógł go odczytać u mnie na stronie, a nie żeby przenosiło go na inną. Wiem, że coś takiego jest, bo widziałem na stronkach, ale nie wiem jaka jest nazwa tego czytnika. Szukałem w googlach, ale nie znalazłem. Proszę o odesłanie mnie bezpośrednio do jakiegoś artykułu w którym jest to opisane i znajdę odpowiedź, albo polecenie jakiegoś czytnika.

pozdrawiam

zwiastun
15-11-2010, 21:59
Może
Ajax RSS Reader z http://www.phpaugusta.com/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=1&Itemid=32

fridge
15-11-2010, 22:23
Dziękuję za odpowiedź, ale nie o to mi chodzi. Wszedłem w ten moduł, a w ustawieniach nie ma możliwości włączenia, aby news wyświetlał się na mojej stronie (po kliknięciu na tytuł) i są tylko odnośniki do innych stron w postaci tytułu wiadomości. Nie ma też opcji ukazania całej wiadomości na stronie głównej. (Sprawdzałem ustawienia w module. Jeżeli znajduje się to gdzieś indziej to proszę o wskazanie).

Znalazłem niedawno komponent "Virtual Newspaper Manager 1.0". Z tego co wyczytałem to on będzie w sam raz do moich potrzeb. Mój angielski nie jest na zbyt wysokim poziomie co nie pozwoliło mi w 100% zrozumieć instrukcji:


1.- Add a RSS feed.


1. Components / Virtual Newspaper Manager / RSS Feeds
2. Click on "New".
3. Write the feed URL in the appropriate form field.
4. Click on "Save".




2. Create a news category.


1. Go to the Category menu.
2. Click on "New".
3. Select the name for the category and a parent category for it.
4. Select the desired rules that will be used for assigning news to this category. If you select more than one rule, the news will be assigned to that category if at least they match with one rule.
5. The field SQL Query will be filled automatically depending on the selected rules.
6. Click on "Save".




3. Create at least a rule for the new category.


1. Components / Virtual Newspaper Manager / Rules
2. Click on "New".
3. In the form you see, you define the conditions that the news and RSS feeds must fulfil. First write the name of the rule to identify it from the rest. Then, you see all the parameters that can be used to make the conditions. If you set values for more than one parameter, e.g. news title and rss source, the news will match this rule if they match ALL the conditions.




4. Download news from the added RSS.


1. Components / Virtual Newspaper Manager / RSS Feeds
2. Check the RSS Feeds you wish and click on "Download News".




5. Import to our newspaper the downloaded news.


1. Go to Components / Virtual Newspaper Manager / Pending Classification News
2. The news that are listed are the ones downloaded from the RSS feeds you selected before but have not been classified.
3. You can perform the next actions.
Edit new: Click on Edit. Modify the content of the item.
Classify: Click on Classify. Selected news will be classified automatically to the categories according to the rules defined on each category. The news that does not match any category, will remain as unclassified, but will no longer be listed on the Pending Classification list.
Delete: Click on Delete. Delete selected items.




6. Optionally, COPY OR MOVE the imported items to Joomla content / articles.


1. Go to Components / Virtual Newspaper Manager / News
2. Select the news items you want to copy/move.
3. Click on the "Copy or Move to Joomla Content" button.
4. Then, select what action to perform (copy or move) and the destination category. And it's done!



Metodą prób i błędów do niczego nie doszedłem. Poza tym w tym komponencie również wyskakuje mi ściana tekstu (jakieś błędy).

zwiastun
15-11-2010, 22:30
Z tym komponentem możesz mieć problem. Serwer bazy danych musi umożliwiać tworzenie tabel InnoDB

fridge
15-11-2010, 22:39
Jest jakiś sposób z naszej pozycji na sprawdzenie jaki moduł/komponent RSS znajduje się na tej stronie typy.scripto.pl ?

zwiastun
15-11-2010, 22:42
Dość prosty - skorzystać z Kontaktu i zapytać :) Możliwe, że najzwyklejszy standardowy.