PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja do strony przez spamboty



sylwekb
15-11-2010, 23:46
Joomla 1,5,22

Witam do jednej ze stron od pewnego czasu rejestrują się różni użytkownicy (boty) przez standardowy formularz rejestracji Joomla. Nie pomaga doinstalowanie do formularzy rejestracji kodów obrazkowych captcha np pluginu osolCaptcha, nowi użytkownicy i tak się pojawiają bez potwierdzenia rejestracji, adresy e-mail są oczywiście nieprawidłowe. Jak można zabezpieczyć się w 100% przed czymś takim?

Na razie zastosowałem instrukcję z tej strony (http://www.cenobitz.com/portal/pl/system-pomocy-cenobitz-helpdesk/101-blokowanie-robotow-indeksujacych-yandex-htaccess) i póki co działa, zobaczymy w dłuższym okresie czasu.

Gall Anonim
16-11-2010, 01:16
Pamiętaj że Musisz założyć taki, nowy sposób rejestracji żeby był "na sztywno" połączony z Capcha, a nie Capcha dodawanym i jednocześnie musi blokować standardową rejestrację (po instalacji, sprawdź według identyfikatora starym linkiem).
Pzdr
Jeszcze jedno, przypomnij się na priv to Ci podeślę listę "przyjemniaczków" do podpięcia w metodzie której teraz używasz. (140 na początek powinno wystarczyć :-)

Jola
16-11-2010, 01:53
Co to za priv-atologia :)?
Przydałby się na forum konkretny wątek z pełną informacją - bez odsyłania w siną dal. (chyba, że już jest)
Uśmiecham się do Ciebie @Gall Anonim :).

Gall Anonim
16-11-2010, 02:22
Jola, nie rób mi tego, nie dość że wpuszczasz mnie ogólnie w kompleksy to jeszcze mnie w nos psztykasz - ok. jak znajdę to diabelstwo to podeślę do użytku ogólnego, jak nie to pogrzebię w gotowych realizacjach bo zazwyczaj podciągam takie rzeczy z jednej do drugiej.
Pzdr.

TLo
16-11-2010, 09:03
Miałem podobne problemy, jak Twoje i u mnie pomogła instalacja Kupala Captcha (produkt ukraiński, ale spolszczony :-)). Od tamtej chwili - ani jeden bot niczego mi na stronie nie zarejestrował. Polecam!
http://code.google.com/p/joomla15captcha/

sylwekb
16-11-2010, 10:02
Jednak za szybko się ucieszyłem, rano spamboty zaczęły pracować ze zdwojoną siłą, już mam chyba z 50 nowych rejestracji. Jednak powyższa instrukcja dodana do pliku htaccess nie działa jak trzeba. Spróbuję doinstalować Kupala Captcha i zobaczymy. Ciekawostką jest fakt, ze dotyczy to tylko jednej strony z ponad 100, którymi administrauję.

TLo
16-11-2010, 10:40
Joomla 1,5,22
Na razie zastosowałem instrukcję z tej strony (http://www.cenobitz.com/portal/pl/system-pomocy-cenobitz-helpdesk/101-blokowanie-robotow-indeksujacych-yandex-htaccess) i póki co działa, zobaczymy w dłuższym okresie czasu.

Moim zdaniem mieszasz dwie sprawy: boty - rejestrujące Ci się na witrynie oraz - roboty indeksujące jej zawartość. Zdaje mi się, że te drugie nigdy nie założą Ci żadnego konta użytkownika na witrynie. Choć mogę się mylić...
Ale dobra captcha na pewno zminimalizuje problem, więc warto ją zainstalować. Powodzenia :)

sylwekb
16-11-2010, 10:56
Po instalacji Kupala Captcha na razie spokój z rejestracjami zobaczymy za kilka godzin. Co do robotów indeksujących to wycięcie ich w pliku htaccess dziwnym trafem spowodowało wczoraj także spokój z rejestracjami na kilka godzin czyżby to był przypadek?

hizel
29-11-2010, 17:17
Mam wielką prośbę bo nie mogę się połapać który dodatek z tej strony: http://code.google.com/p/joomla15captcha/ mam zainstalować żeby działało mi copatcha, tez mam problem codziennie rejestruje się kilku użytkowników bez potwierdzenia z dziwnymi adresami.

sylwekb
29-11-2010, 17:28
Najpierw zainstaluj plugin krok1 (step1) i postępuj po kolei jak piszą step 2 itp. Pamiętaj żeby dostosować sobie i opublikować dodatek wg potrzeb. Wszystko działa, u mnie od zainstalowania minęło ponad 1,5 tygodnia i jest na razie spokój.

hizel
29-11-2010, 17:40
A co mam zrobić w step 2, to co pobrałem to nie jest instalka, mam nadpisać pliki po ftp?
Mam zainstalowaną najnowsza wersję 1.5.22
Spolszczenie znalazłem do wersji JC43 będzie działać?

sylwekb
29-11-2010, 17:44
Dokładnie tak, rozpakować archiwum i wgrać pliki przez FTP-a zgodnie ze strukturą katalogów. Ja też u siebie mam najnowszą wersję Joomli. Jak wgrasz pliki wejdź w Dodatki i znajdź captcha, opublikuj i wybierz co Ci potrzeba zabezpieczyć kontakty, Sondy itp. Na koniec pobierz i zainstaluj pliki językowe spolszczenia do tego captcha żeby nie było po angielsku.

hizel
29-11-2010, 17:55
Zainstalowałem, wgrałem pliki, w ustawieniach dałem aktywne: user.remind, user.reset, user.register, user.contact, user.poll, user.search włączyłem dodatek i nie wiem czemu nic mi sie nie pojawia przy rejestracji nowego użytkownika? O czym jeszcze zapomniałem?
Spolszczenie znalazłem do wersji JC43 będzie działać?

sylwekb
29-11-2010, 18:03
3286Zobacz czy na pewno masz opublikowany dodatek, musi działać, zobacz na zrzucie czy wszystko masz. Czy napewno przegrało Ci wszystkie pliki aktualizujące Joomlę przez FTP-a?

hizel
29-11-2010, 18:11
Mam opublikowany dodatek, ale myślę że chodzi o templetkę, przełączyłem na inną i tam pojawił mi się obrazek, nie wiem jak zmodyfikować plik default w mod_login bo to chyba tu jest problem.

sylwekb
29-11-2010, 18:15
Podpatrzeć jak to wygląda w tym katalogu mod_login z paczki aktualizującej do Captcha i tego z templatki tam nie ma dużo kodu więc powinno się udać to poprawić żeby działało. Faktycznie niektóre templatki mogą być dziwnie zrobione.

hizel
29-11-2010, 18:21
To jednak nie jest problem w tych plikach bo podłożyłem je z innej templetki i dalej nie widać kapatcha. Musi to być gdzie indziej ale napewno jest to wina templetki. :(

sylwekb
29-11-2010, 18:24
Czy musi być napewno ta templatka, nie można podłączyć na której działa captcha i przerobić graficznie do swoich potrzeb? Przecież jest taki duży wybór, a przeróbka nie zajmuje znowu aż tak dużo czasu.

hizel
30-11-2010, 00:46
Zrobiłem małe zmiany w templetce bo nie chciałem się jej pozbyć i działa, narazie wyświetla mi kapatcha w rejestracji. Zrobiłem tak:
w /templetka/html/com_user/register/default.php przed kodem przycisku dodałem:

<?php // Captcha Extention patch rev. 4.5.1 Stable for Joomla 1.5.18
$dispatcher = &JDispatcher::getInstance();
$results = $dispatcher->trigger( 'onCaptchaRequired', array( 'user.register' ) );
if (sizeof( $results )) // captcha plugin is on
$results[0] ? $dispatcher->trigger( 'onCaptchaView', array( 'user.register', 0, '<fieldset>', '</fieldset>' ) ) : ''; ?>

szymon189
02-02-2011, 20:23
Posiadam Joomle 1.5.22 mam ten sam problem. Co mam zrobić? Wejść na stronę i pobrać http://code.google.com/p/joomla15captcha/ - JC45_Inst_JCaptha451.zip I co dalej, bo nie działa?