PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana arg_separator.output z & na &amp



coliberek1
16-11-2010, 13:30
Witam :)
Mam taki problem, który starala, sie rozwiązac przeczesując forum oraz tez inne ang fora joomla, jednak nie znalazlam podpowiedzi jak zadzialac. Mam zainstalowaną joomlę 1.5.21ze zintegrowanym systemem rezerwacyjnym (Merlin) i lącznik arg_separator.output jest automatycznie zmieniany z & na &amp i przez to nie dzialaja linki.

Podejrzalam w info o systemie ze wlasnie taka zmiana następuje. Wyczytalam w nocy ze ostatecznoscią byloby zhackowanie pliku core, ale to nie ladnie a pozatym troszkę próbowalam cos pokombinowac np w pliku plugins/system/legacy/functions.php


function ampReplace( $text ) {
return JFilterOutput::ampReplace($text);
}

ale podsuniete na forach pomysly nie przynoszą skutku.

Tez gdzies znalazlam, zeby dodac/usunąc cos w pliku components/com_content/controller.php ale to dotyczylo wczesniejszych wydan Joomli i nic tam nie ma, a pozatym naprawdę nie chcialabym nic hackowac tylko zalatwic sprawę ładnie.

Ach, i przeczesując pliki Joomla zauwazylam ze w libraries/joomla/filter/filteroutput.php tez jest to &amp zadeklarowane tylko nie chcę nic popsuc a przyznam ze nie wiem jak to deaktywowac.

Kontaktowalam się z dostawcą hostingowym na literę "N" ale rozlozyli łapki.

Co mozna zadzialac w tym temacie?

Jeszcze dodam ze na innych dwóch stronach tez na serwerze od N ;) wszystko dziala wiec moze faktycznie cos jest w ustawieniach Joomli?

15:19 //w międzyczasie zaktualizowalam z 1.5.18 do 1.5.21

16:36 // a moze cos mozna dodac w .htaccess ?

Pozdrawiam
Gosia

Jola
17-11-2010, 04:29
Witam,
sądząc po treści Twojej wiadomości, niewiele osób może Ci pomóc, głównie przez nieznajomość tego rozszerzenia, o którym piszesz.
Mniej więcej wiem, co to jest MerlinX, ale o jakie "linki systemowe" chodzi nie mam pojęcia, przez co są generowane, może adres strony?

coliberek1
17-11-2010, 08:32
Hej,

glównie chodzi o to ze nawet w informacjach o systemie w częsci, Informacje o Php > php Core jest takie info, że dyrektywa arg_separator.output ma local value &amp (a master value & ) , a ze mam jeszcze ze dwie inne strony z tym systemem (Merlin) i wszystko dziala ok, to po przeczesaniu wielu ustawień i plików okazalo się ze tym zapisem się różnią w ustawieniach.

Klika się na cenę ponizej wyszukiwarki, sprawdza dostępnosc a potem jak się chce kliknąc na dalej, to zamiast normalnego linka do przejscia dalej jak to generuje się cos w stylu ............/last-minute?Itemid=13&amp i to amp jakby blokuje resztę adresu.

W wyniku tego zamiast isc dalej calosc wraca z powrotem do spisu ofert.:(

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
:DD:DD:DD:DD Uroczyście informuję, że rozwiązałam problem. Cały czas nie dawalo mi spokoju , że w informacjach o systemie w PA jest info ze arg_separator.output jest &amp a master powinno byc & .

W .htaccess dodałam:



php_value arg_separator.output "&"
php_value arg_separator.input "&"



i smiga wszystko jak szalone!!! Grunt to upór maniaka. :)

Pozdrawiam
Gosia