PDA

Zobacz pełną wersję : błąd przy próbie wyświetlania danych ck forms



kamilas
16-11-2010, 15:18
Witam,

Jak w temacie.
Chce wyciagnac dane przy pomocy Standard data CKForms CSS Layout z bazy do ktorej wczesniej przeslano informacje z formularza.
pojawia sie blad
Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in C:\wamp\www\test\libraries\joomla\database\databas e\mysql.php on line 344


linia ta to: return mysql_num_rows( $cur ? $cur : $this->_cursor );
Pracuje lokalnie

Z góry dzieki za pomoc.

Seba
24-11-2010, 19:01
hej mam ten sam problem - identyczny, masz już na to jakieś rozwiązanie?

w sumie tyle co zainstalowałem ten dodatek, ale już mi się podoba - to nad czym do tej pory siedziałem po 2-3 dni układając formularze w php tu działa na zasadzie - dodaj formularz...po prostu bajka:spoko:

Pozdrawiam

Seba (besTseb)

---------- Post dodany o 19:01 ---------- Poprzedni post był o 18:59 ----------

mam jeszcze jedno pytanie - bo znalazłem w bazie mysql postać formularza, a jak się nazywa baza, której siedzą dodawane dane?

kamilas
24-11-2010, 20:15
Witam,

tak udało mi się wyświetlić dane.
Musisz w formularzu w zakładce "Result", zaznaczyć pole "save result" i "Save"
Wtedy przy formularzu pojawi Ci się w polu "Data" link "Display Data".
Tu jest wszystko opisane:
http://www.packtpub.com/article/building-form-applications-in-joomla-using-ck-forms
Tylko nie wiem dlaczego przy wyborze daty nie ma ikony kalendarza jak na rysunku?

korzystałem jeszcze z tego:
http://wiki.joomla.pl/index.php/CKForms/Formularze_-_karta_Wynik

Pozdrawiam
Kamilas

Seba
29-11-2010, 15:30
Jeśli macie problem z nieaktywnym submit buttonem w formularzu CK Forms, a naprawdę sprawdziliście już wszystko, to jest malutki mankament na który sam się "naciąłem". Najczęstszym powodem dezaktywacji submit button'a jest przeoczenie kolejności parametrów pól tekstowych (Text) tzn. zwróćcie uwagę na fakt, że wartość rozmiaru tekstu jaką możemy zawrzeć w wygenerowanym polu jest podana najpierw MAXymalna a dopiero później MINimalna :)

Trochę nielogiczne, ale jak dodaje się dużo pól to człowiek z przyzwyczajenia wrzuca zakres od min do max, a tu jest na odwrót.

Pzdr

Seba