PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart - sklep z unikalnymi przedmiotami (pojedyńczymi)



Robotyka
16-11-2010, 21:00
Witam

Mam następujący problem, chodzi o to że zajmuje się stworzeniem sklepu w którym wszystkie rzeczy dostępne będą pojedyncze w związku z tym przy produktach czciłabym żeby był tylko przycisk do koszyka zęby nie było ilości.

Podobnie oczywiście chce żeby było już w koszyku.

Mam więc pytanie czy poza edycją plików można to jakoś inaczej zrobić?

palyga007
16-11-2010, 21:19
Oczywiście, że można.
Wybrany produkt->Zakładka sposób wyświetlania
ilość: zaznacz ukryj typową ilość.
I powinno działać. (No chyba, że trzeba zaznaczyć jeszcze coś o czym tej chwili nie pamiętam)

Pozdrawiam

Robotyka
17-11-2010, 20:14
Oczywiście, że można.
Wybrany produkt->Zakładka sposób wyświetlania
ilość: zaznacz ukryj typową ilość.
Pozdrawiam

Faktycznie działa i w sklepie przy "dodaj do koszyka" niema już ilości.

Natomiast chciałbym jeszcze jak (już pisałem) żeby w koszyku nie można było edytować ilości oczywiście możliwość wykasowania powinna zostać

Gall Anonim
17-11-2010, 20:59
Zmieni na bodajże REDshop lub jakiś inny sklep - sprawdź opisy koszyków w JED - widziałem coś takiego gdzie była tylko taka możliwość

Robotyka
18-11-2010, 22:10
Wolałbym jednak pozostać przy "VirtueMarkt" bo nauka nowego sklepu zajmie mi zapewne sporo czasu a i tak pewnie pojawią się inne problemy których nie było w VM.

A wiec cześć pytania pozostaje nadal bez odpowiedzi

Natomiast chciałbym jeszcze ... żeby w koszyku nie można było edytować ilości oczywiście możliwość wykasowania powinna zostać

palyga007
18-11-2010, 22:56
No dobra...
Sposób "na piechotę" nie dam 100% gwarancji, że nie posiada jakiś ukrytych skutków ubocznych.

1. Plik componetns/com_virtuemart/themes/default/templates/basket_b2c.html.php
linia 25
usuń wpis

/ <?php echo $VM_LANG->_('PHPSHOP_CART_ACTION') ?> (zniknie '/Akutalizuj')

2.
Administrator/components/com_virtuemart/html/basket.php

linia 157 usuń wpis

<input type="image" name="update" title="'. $VM_LANG->_('PHPSHOP_CART_UPDATE') .'" src="'. VM_THEMEURL .'images/update_quantity_cart.png" alt="'. $VM_LANG->_('PHPSHOP_UPDATE') .'" align="middle" /> (zniknie obrazek aktualizacji ilości)


linia 150
usuń fragment
class="inputbox" zastąp to tym
readonly="readonly" (nie będzie można wpisać ręcznie ilości)

Co prawda można by usunąć całkowicie wpis o ilości sztuk, ale jak dla mnie to by dziwnie wyglądało.

PS: Dobrze by było zacząć od TESTU gdzieś na localhost (być może piszę to niepotrzebnie, ale....)

Robotyka
20-11-2010, 12:38
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz pokazującą krok po kroku co trzeba zrobić (prawie jak tutorial, a w sumie to nie tylko prawie )wszystko zdaje się działać jak powinno.

Mam tylko drobną uwagę umknął ci jeden katalog w wypowiedzi którą zacytuje poniżej powinno być componetns/com_virtuemart/themes/default/templates/basket/basket_b2c.html.php


N
1. Plik componetns/com_virtuemart/themes/default/templates/basket_b2c.html.php
linia 25
usuń wpis

/ <?php echo $VM_LANG->_('PHPSHOP_CART_ACTION') ?> (zniknie '/Akutalizuj')