PDA

Zobacz pełną wersję : Zmieniające się zdjęcie



macko1111
17-11-2010, 10:01
Witam
Mam pytanie odnośnie możliwości zmiany zdjęcia w główce strony. Czy jest możliwość żeby na każdej podstronie było inne zdjęcie w główce strony? (jakiś moduł?, trzeba to zrobić jakimś kodem?)

tomaszek83
17-11-2010, 10:08
Jest możliwość. Pytanie czym masz zrobiony header. Jeśli jest to np. moduł własny kod HTML to tworzysz tyle modułów ile chcesz mieć zdjęć. I dla każdego modułu ustawiasz inną pozycję menu.

Elvaron
17-11-2010, 10:13
Przejrzyj rotatory zdjęć (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/images-rotators). Ja niedawno użyłem Flexheader3 (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/images-rotators/8514).

macko1111
17-11-2010, 10:40
Dzięki za odpowiedź
Tylko problem w tym że nie bardzo wiem jak powiązać pozycje menu z główką. Header zrobiony we flashu (ale niekoniecznie - może to byc jpg). Standardowy szkielet templatki joomla. Proszę o wyrozumiałość bo akurat w tym temacie (wymiany główki) jestem noga - joomla 1.5.7.

---------- Post dodany o 10:38 ---------- Poprzedni post był o 10:37 ----------

a flexheader ma możliwośc przypisania danej główki do danej pozycji menu?

---------- Post dodany o 10:40 ---------- Poprzedni post był o 10:38 ----------

Problem w tym że nie wiem jak powiązać pozycję menu z danym zdjęciem w główce.
W tym temacie jestem noga - joomla 1.5.7, standardowa templatka.

tomaszek83
17-11-2010, 11:42
po primo aktualna joomla to 1.5.22, po secundo to co znaczy "standardowa templatka". Widzę kolego że zabierasz się dopiero za joomla więc poznaj może takie zagadnienia jak moduły, pozycje modułów, implementowanie modułów w kodzie templatki... Poczytaj o budowie templatek na wiki.joomla.pl a później jak nie będziesz wiedział wróć po poradę:)

Do Elvaron. Rotatory zdjęć owszem rotują zdjęcia ale w określonych odstępach czasowych a nie w zależności od strony.

Elvaron
17-11-2010, 13:07
Do Elvaron. Rotatory zdjęć owszem rotują zdjęcia ale w określonych odstępach czasowych a nie w zależności od strony.

Akurat Flexheader3, który znajduje się w katalogu Images Rotators, zmienia zdjęcia w zależności od podstrony. Sam go użyłem w takim celu i dlatego go zaproponowałem.

---------- Post dodany o 14:07 ---------- Poprzedni post był o 13:58 ----------


a flexheader ma możliwośc przypisania danej główki do danej pozycji menu?

Tak, Flexheader3 ma taką możliwość. Wszystko jest opisane w dokumentacji do modułu.

tomaszek83
17-11-2010, 13:44
ok. zwracam honor. Masz rację Elvaron. Z opisu na extensions wynika że jest to możliwe :) Aczkolwiek nie testowałem. Efekt który chce osiągnąć kolega można zrobić bez używania dodatkowych modułów, wystarczą te co są wbudowane w joomla. Z tym że wnioskuję że kolega ma problem z umiejscowieniem modułu.

Elvaron
17-11-2010, 14:10
Nic się nie stało :-) Ja w projekcie i tak musiałem dodać nową pozycję modułu do szablonu, żeby było tak, jak chce klient.
Poza tym nie wiemy, o której "standardowej" templatce mówi macko1111, bo jest ich kilka :-)