PDA

Zobacz pełną wersję : Podwójna pozycja w breadcrumbs dla opcji "więcej" w artykule



loograk
17-11-2010, 11:51
Witam,

Założyłem stronę klubu sportowego. Mam włączony domyślny moduł breadcrumbs joomla. Stworzyłem sekcje artykułów piłka ręczna, w niej kategorie aktualności. Pozycja menu Aktualności (nadrzędna pozycja to piłka ręczna) wyświetlana jest jako przegląd artykułów (layout - blog) sekcji piłka ręczna.

Mam taki problem, ze gdy z przeglądu artykułów (bądź ze strony startowej) kliknę "więcej" w danym artykule to w breadcrumbs pojawia się:

Home | Pilka ręczna | Aktualności | Aktualności | Tytul artykulu

I pierwsze Aktualności są moim przeglądem artykułów sekcji pilka reczna, natomiast te drugie Aktualności są listą artykułów w sekcji piłka ręczna.

Czemu pojawiają się te drugie Aktualności?

Natomiast jeżeli w pozycji menu "aktualności" wybiorę przegląd artykułów kategorii (nie sekcji) to wtedy w breadcrumbs wyświetla się poprawnie - jedne aktualności.

Pozdrawiam!

Gall Anonim
17-11-2010, 22:52
Kolego, takie rzeczy dzieją się zazwyczaj wtedy kiedy masz dwa menu z elementami typu url do do danej kategorii - błąd w strukturze
- nie jest ważne że jedno menu jest np. wyłączone / jeśli już trzeba wyłączyć element menu - innaczej pomimo wyłączenia menu ścieżki wychodzące z menu pozostają aktywne.

mkf118
17-12-2013, 13:32
Kolego, takie rzeczy dzieją się zazwyczaj wtedy kiedy masz dwa menu z elementami typu url do do danej kategorii - błąd w strukturze
- nie jest ważne że jedno menu jest np. wyłączone / jeśli już trzeba wyłączyć element menu - innaczej pomimo wyłączenia menu ścieżki wychodzące z menu pozostają aktywne.

Mógłby ktoś wytłumaczyć to jaśniej? Niestety nie rozumiem co w strukturze może być źle i jakie elementy typu URL.

zwiastun
17-12-2013, 14:32
A czego nie rozumiesz?
Błąd polega tu prawdopodobnie na tym, że w strukturze menu istnieją dwa odwołania do tego samego zakresu zawartości witryny. W efekcie do artykułu prowadzą dwie ścieżki (a powinna jedna). Skutek ścieżka w Ścieżce powrotu zmienia się zależnie od tego, skąd artykuł jest wywoływany. Autor wątku opisał to zresztą bardzo jasno.
Mam nadzieję, że trochę przynajmniej przybliżyłem, w czym rzecz.