PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z menu głównym i submenu.



grzegorzd
17-11-2010, 13:04
Witam,
mam następujący problem. Chcę zrobić menu główne (góra), które po wejściu załóżmy w dział oferta będzie miało submenu w innej pozycji, np. z lewej strony. Dodatkowo z menu górnego przycisk oferta ma być zaznaczony jako aktywny. Po wyborze jakieś nazwy z submenu przycisk OFERTA nadal ma zostać aktywny.

W chwili obecnej mam tak, że po wejściu w OFERTA przycisk jest aktywny, ale jak wybiorę coś z submenu, które dodatkowo stworzyłem i dodałem do tej zakładki, przycisk staję się już nie aktywny.

Przykład jak na tej stronie: http://www.ideo.pl/emarketing/serwisy_internetowe/

Dzięki

Gall Anonim
17-11-2010, 22:44
Jak Ci to odpowiada - to daj kolor aktywnego i odwiedzonego na ten sam (tyle że potem zostanie)

Bazyl
17-11-2010, 23:33
Hej,

Tworzysz menu, gdzie ustawiasz typ pozycji menu: alias, który wskazuje na pozycję z menu górnego.
Trochę masło maślane, ale chyba jorgniesz... ;)

grzegorzd
19-11-2010, 09:46
niestety, ale nie wiem jak to zrobić. Jak byś mógł bardziej krok po kroku to opisać byłbym bardzo wdzięczny. Dzięki ;-)

Bazyl
19-11-2010, 11:17
http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Screen.menus.edit.15

Alias

Tworzy duplikat pozycji istniejącej już w innym menu. Przyjmuje ustawienia macierzystej pozycji. Umożliwia dodanie identycznych pozycji w różnych menu bez powtarzania czynności konfiguracyjnych.

grzegorzd
24-11-2010, 17:31
Witam,
miałem kilka innych rzeczy na głowie i niestety, ale utrudniły one sprawdzenie twojej propozycji bazyl.

Niestety, ale twoje rozwiązanie nie spełnia moich wymagań. Jest w sumie jednorazowe. Chyba do końca nie zrozumiałeś mojego problemu.
Przeszukiwałem forum w poszukiwaniu takiego rozwiązania, ale niestety nie znalazłem.

Przypomnę sprawę.

Menu główne:
Start | Oferta | Galeria | Kontakt

Wchodząc w dział Oferta tworzy się coś takiego:

Start | Oferta | Galeria | Kontakt

------------------------------------------------
Oferta nr.1 | oferta nr.2 | Oferta nr. 3
---------------------------------------------
Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst
Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst
Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst


Wybierając Oferta nr.2 powinno wyglądać to tak:

Start | Oferta | Galeria | Kontakt

------------------------------------------------
Oferta nr.1 | oferta nr.2 | Oferta nr. 3
---------------------------------------------
Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst
Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst
Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst Tekst

Tak jak widzisz ma być aktywne menu, które jest w innym module i aktywne submenu, które jest w innych, ale pozostawia aktywne również te główne menu.
Wydaje mi się, że to powinno być rozwiązane w oparciu o jakiś moduł, ponieważ logiczne byłoby, że te poniższe menu jest submenu tego głównego.

Niestety ale problem jest taki, że musi one być w innym divie w innej pozycji. Nie z boku, z dołu, tylko kompletnie w innym miejscu. Tego alias nie zalatwia.

Czy znasz taki moduł, ewentualnie inne rozwiązanie??

Dzięki

Bazyl
24-11-2010, 18:01
W menu głównym ustawiasz tyle poziomów, ile potrzebujesz. Ile wyświetlisz na stronie to Twoja sprawa ;)
Tworzysz kolejne menu, które wyświetlasz, gdzie tam sobie chcesz.
To menu zawiera aliasy (typ pozycji - alias) pozycji menu głównego. Znaczy podmenu głównej pozycji menu ;)

Uff

W prawidłowo ostylowanym szablone, gdy klikasz pozycję menu dodatkowego podświetla się właściwa pozycja menu górnego.

grzegorzd
25-11-2010, 18:08
Witam, ponownie. Ostatecznie udało mi się to zrobić. Chyba nie dokładnie jak ty to opisywałeś, ale po kilkugodzinnych poszukiwaniach znalazłem opis w wersji angielskiej.

link: http://docs.joomla.org/Tutorial:Creating_a_submenu

Dodam, że jest coś podobnego w polskim wiki, ale tak kurcze opisane, że wielokrotne czytanie i próbowanie doprowadziło mnie do szału i praktycznie zrezygnowałem z tego rozwiązania ;-)

Mam jeszcze pytanie. W chwili obecnej wszystko działa tak jak powinno. Jednak żeby oznaczyć aktywną zakładkę muszę mieć odpowiednią class'e w cssie . W chwili obecnej generują się one w sposób uzależniony od id.

np.: parnet_active_item70 itd. 71,72,73 ...

Czy w cssie można stworzyć parnet_active_item z jakimś dopiskiem żeby nie kopiować wielu klas i dopisywać numer id ?? Ja się z tym nie spotkałem, ale nie znam wszystkiego ;-)

Przejrzałem moduł mainmanu i tam w sumie można usunąć dopisek id do klasy ale nie wiem czy to później gdzieś nie wyskoczy z błędem.

Bazyl
25-11-2010, 21:05
Dodam, że jest coś podobnego w polskim wiki, ale tak kur.a opisane...

Opis na wiki możesz zmienić, zrobić go bardziej przyjaznym... Co do reszty: już mi się nie chce Tobie pomagać...

Taki język = brak pomocy. - poleciał

TC_2005
13-03-2011, 12:27
odkopałam, bo problem miałam podobny, co autor wątku ..
rozwiązanie z aliasami sprawdza się idealnie; nie wiem, dlaczego mu nie pasowało ;)