PDA

Zobacz pełną wersję : Wyszukiwarka padła



zajn
18-11-2010, 10:41
Mam problem. Zorientowałem się że padła wyszukiwarka na stronie. Nie wiem od kiedy nie działa i dlaczego.
Ostatnio zainstalowałem kilka komponentów i modułów, pewnie jakiś konflikt. Tylko jak to sprawdzić?

Objawy:
Po wpisania słowa w pole wyszukiwarki na witrynie, kliknięciu szukaj, nic się nie wyświetla. Jest czyste białe okno witryny:
http://mlodziez.pttk.pl/component/search/?searchword=PTTK&ordering=&searchphrase=all

Awarie odkryłem kiedy na zapleczu próbowałem wyświetlić wyniki ostatnich wyszukiwań.
Wyszukiwanie=> Wyniki wyszukiwań. Po kliknięciu też wyświetla się czyste białe okno przeglądarki.

Co może być przyczyną? Moduł jest włączony.

Jola
19-11-2010, 04:18
Witam,
hasło: proste adresy, po wyłączeniu działa.

zajn
19-11-2010, 09:17
To raczej nie jest wina prostych adresów. One są od początku i wydaje mi się że na początku wyszukiwarka działała.
Sprawdziłem. Po wyłączeniu prostych adresów, wyszukiwarka dalej nie działa. Efekt ten sam - białe okno przeglądarki.
To coś innego.

Jest jakaś alternatywa? Zastępczy moduł wyszukiwania? Czy efekt będzie ten sam - niedziałająca wyszukiwarka.

Jola
19-11-2010, 18:53
Ciekawe,
coś nie tak z moimi oczami, bo wg mnie ten link działa: http://mlodziez.pttk.pl/index.php?option=com_search

trzepiz
19-11-2010, 19:01
hej @Jolaass,

autorowi chyba chodzi o efekt po wpisaniu słowa i naciśnięciu "Szukaj"

zajn
19-11-2010, 19:01
No działa. Tylko że obojętnie co chciałoby się wyszukać, po kliknięciu "szukaj", efekt zawsze jest ten sam - białe okno przeglądarki.
Czyli wyszukiwarka nie działa tak jak powinna :(

Swoją drogą dzięki za tego linka, bo widzę że jest tam pole "załączniki". Zapewne z "joomla attachments" a ten komponent kilka dni temu odinstalowałem. Może to jest winowajca.

EDIT!
Wielkie dzięki. Znalazłem winowajce. Nieodinstalowany dodatek odpowiadający za wyszukiwanie, pochodzący z komponentu attachments. A było napisane "odinstaluj wszystkie moduły i dodatki po deinstalacji komponentu". Człowiek uczy się na własnych błędach :)

trzepiz
19-11-2010, 19:04
Zapewne z "joomla attachments" a ten komponent kilka dni temu odinstalowałem. Może to jest winowajca.

To sprawdź czy nie zostały jakieś pluginy (dodatki) od attachments .. Możesz także sprawdzić bazę danych czy nie zostały jakieś tabele (jeśli jesteś pewien, że nie są już potrzebne - można usunąć ale wcześniej zrób kopię )