PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja mod_search



glt
18-11-2010, 12:35
Witam.

Jestem świeżym użytkownikiem Joomla. Próbuję przygotować wyszukiwarkę pod mój projekt. Struktura jest prosta: Posiadam następujące relacje:


Biblioteka (sekcja)

Jan Nowak (kategoria)

Tytuł ksiązki tego autora (artykuł)
Inny tytuł ksiązki tego autora (artykuł)
...

Jak Kowalski (kategoria)

Tytuł ksiązki tego autora (artykuł)
Inny tytuł ksiązki tego autora (artykuł)
...

... itd. (kategoria)


Podpiąłem standardową wyszukiwarkę i chciałbym ją tak zmodyfikować aby przeszukiwała tylko tą sekcje (Biblioteka) i po wpisaniu słowa kluczowego wyniki wyświetlała jako autorów (kategorie) i/lub tytuły (artykuły). Czy ktoś może mnie naprowadzić na trop jak rozwiązać ten problem?

ps. Sorry, jeśli to zły dział. Nie udało mi się znalaleźć żadnego działu typu "pomoc".

Pozdrawiam

Jola
18-11-2010, 20:58
Witam,
za wyszukiwanie w Joomla odpowiedzialne są dodatki z katalogu search.
Chcesz zawęzić wyszukiwanie do jednej sekcji - odszukaj zapytania do bazy i zmodyfikuj tak, żeby przeszukiwanie dotyczyło tylko jednej, wybranej sekcji.

glt
19-11-2010, 10:18
Szczerze mówiąc niezbyt mi odpowiada ustawienie warunku w zapytaniu na sztywno, ponieważ co będzie jeśli zajdzie potrzeba wstawienia w inne miejsce na witrynie wyszukiwarki, która ma zwracać wyniki z innej sekcji? Miałem nadzieję, że będzie możliwość ustawienia TEGO konkretnego modułu wyszukiwarki (który wyświetla się tylko na jednej podstronie) a nie całego silnika.. No trudno, widocznie tak musi być :) Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

Jola
19-11-2010, 18:51
Rozwiązaniem jest własny plugin wyszukiwania (prawie kopia istniejącego ze zmodyfikowanym zapytaniem).
Wystarczy wtedy włączyć (wyłączyć) wybrany.

zwiastun
20-11-2010, 18:01
A może jednak?
http://forum.joomla.pl/showthread.php?46107-Struktura-Sekcji