PDA

Zobacz pełną wersję : Jedna strona dla wielu osób.



rossa
19-11-2010, 10:46
Witam. Zamierzam zbudować stronę w Joomla jednak ma ona służyć promocji oferty dla wielu osób. Ma to wyglądać następująco:


wchodząc na stronę główną na niej ma być indywidualny tekst powitalny osoby polecającej oraz ewentualne jej foto,
w zakładce kontakt mają znajdować się dane osoby polecającej,
na indywidualnej stronie każdej osoby polecającej odwiedzający może się zarejestrować by miał dostęp do dodatkowych artykułów i to chyba tyle.

Wydaje mi się, że najlepiej będzie by indywidualne strony działały w oparciu o subdomeny np: jarek.xxxxxx.pl lub xxxxxx.pl/jarek. Chodzi mi również o to by strona chodziła pod jedną instalacją Joomla i by zmiany dokonywane np w artykule w głównej domenie były również widoczne automatycznie na stronach osób polecających.
Sumując: ma być strona główna w głównej domenie xxxxxx.pl i strony osób polecających w np subdomenach, które różnią się stroną powitalną i danymi kontaktowymi + indywidualną bazą zarejestrowanych użytkowników.

Proszę o radę jak najlepiej i najprościej podejść do opisanego tematu?

Pozdrawiam :zagubiony:

kurtz
19-11-2010, 11:21
wykonalne

propozycja jest taka. mogę mylić się, ale ...

instalujesz joomla! - jako cms [ na potrzeby treści i jako silnik ]
instalujesz jomsocial - jako silnik profilu
instalujesz jomsocial custom url - jako dodatek personalizujący odnośniki. dzięki temu adres twojadomena.com/spolecznosc/user_id_blablabla=1500100900 zamieniasz na twojadomena.com/doradcy/zdzisiek

+ jakiś dodatek acl, żeby nie wszystkim dawać możliwość stworzenia profilu jomsocial
+ jakiś dodatek gdzie w joomsocial będzie wyświetlała się spersonalizowana wiadomość powitalna np. w okienku popup

kiedyś widziałem domokrążcy amłejowcy mieli podobny projekt. nie pamiętam adresu, ale jak działasz w tym temacie to powinnieneś / aś znać.

miało to być novum jeśli chodzi o projekty ecommerce [ multivendor ], swego czasu wiele firm it próbowało wzorować się na tym.

rossa
19-11-2010, 12:01
Serdeczne dzięki za tak szybką odpowiedź. Jednak jak dla mnie użyty język jest zbyt fachowy dlatego mam kilka pytań:



instalujesz jomsocial - jako silnik profilu - co to jest silnik profilu, skąd go wziąć, gdzie się go instaluje ?
instalujesz jomsocial custom url - jako dodatek personalizujący odnośniki - proszę o dokładniejszy opis bo też nie bardzo rozumiem?
dzięki temu adres twojadomena.com/spolecznosc/user_id_blablabla=1500100900 zamieniasz na twojadomena.com/doradcy/zdzisiek - w jaki sposób i gdzie to zmienić ?
+ jakiś dodatek acl, żeby nie wszystkim dawać możliwość stworzenia profilu jomsocial - skąd go wziąć, instaluje się go pewnie jak normalny dodatek ale jak skonfigurować ?
+ jakiś dodatek gdzie w joomsocial będzie wyświetlała się spersonalizowana wiadomość powitalna np. w okienku popup - tylko jaki dodatek? Może jakieś sugestie? Wolałbym by nie było to w formie popup a indywidualnej strony powitalnej danej osoby.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

kurtz
19-11-2010, 12:08
w odpowiedzi podałem nazwy i cechy dodatków dla joomla! teraz wystarczy wejść na strony tychże, a także poczytać o nich i ich cechach. nie ma tu nic z nazewnictwa fachowego.