PDA

Zobacz pełną wersję : Ścieżka powrotu (breadcrumbs) bez menu



Qbik
19-11-2010, 12:16
Czy jest możliwość ustawienia Ścieżki powrotu dla artykułów na stronie głównej, ale takich które nie są dodane w żadnym menu.

Szukałem i niestety wszędzie jest informacja, że moduł działa, ale dla artykułów, które istnieją gdzieś w menu.

Znacie może jakieś obejście żeby działało do wszystkich artykułów lub dla menu + wybrana sekcja lub kategoria?

Bazyl
19-11-2010, 12:18
Hej,

Może sprawdź, jak się zachowuje, gdy menu jest ukryte - moduł nie jest opublikowany.

Qbik
19-11-2010, 13:03
hmm thx o tym nie pomyślałem,
spr i dam znać

tylko o ile się nie mylę to będzie działało dla tych co są teraz, dla kolejnych /nowych/ redaktorzy mogą nie pamiętać o wstawianiu do menu - i dla niektórych może to być zbyt skomplikowane ;)

edit

stop przecież można dodać do menu "Przegląd - Artykuły w kategorii"

ok pokazuje, ale pojawia się inny problem w ścieżce pojawia się nazwa menu, np.
Home > startowe > Małe Draniejest jakiś sposób jak ją ukryć,

strona o której mowa (http://qbik.wikaro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=18:male-dranie&catid=4:news&Itemid=16)

Jak przestanę publikować menu to przestaje pokazywać ścieżkę powrotu, tylko Home

sosite
17-01-2011, 20:53
Robiąc stronę właśnie się zetknąłem z tym samym problemem. To znaczy na głównej stronie mam aktualności z przyciskiem "czytaj więcej" a przy pełnym podglądzie w ścieżce powrotu nie miałem tytułu ów aktualności i przycisk "start" był nieaktywny.
Poradziłem sobie z tym problemem w ten sposób, że do nowego, nieużywanego menu, dodałem przegląd kategorii (w moim przypadku ów menu nazywa się "Aktualnosci", ważne aby było to bez polskich liter - i tak tego nie widać). W Twoim przypadku jest to nazwa "startowe". Teraz niestety po drodze dostajemy również link do przeglądu Aktualności ale tych nie chcemy, bo mamy to samo na głównej stronie więc zmodyfikowałem odpowiednio plik /templates/nazwa_używanego_szablonu/html/mod_breadcrumbs/default.php. W Twoim przypadku powinien on wyglądać mniej więcej tak:


<?php for ($i = 0; $i < $count; $i ++) :

// If not the last item in the breadcrumbs add the separator
if( $list[$i]->name != 'startowe' ) {
if ($i < $count -1) {
if(!empty($list[$i]->link)) {
echo '<a href="'.$list[$i]->link.'" class="pathway">'.$list[$i]->name.'</a>';
} else {
echo $list[$i]->name;
}
echo ' '.$separator.' ';
} else if ($params->get('showLast', 1)) { // when $i == $count -1 and 'showLast' is true
echo $list[$i]->name;
}
}
endfor; ?>

Niestety przy takim obejściu sprawy nie działa podświetlenie "strony startowej" w głównym menu. Szkoda, bo u mnie nazywa się on Aktualności i miło by było poinformować użytkownika, że czytając jakąś wiadomość znajduje się na podstronie strony głównej zamiast "nigdzie" :P.