PDA

Zobacz pełną wersję : Open Source Awards - Nagrody rozdane, Joomla! 3.



KYCu
19-11-2010, 22:29
Oto wyniki i nagrody


WordPress 2.500 $
Drupal 1000 $
Joomla! 500 $


Napiszę tylko tyle, że wg. mnie ludzie idą na łatwiznę a że przy Joomla trzeba troszeczke poruszyć szarymi komórkami... to już się nie chce.

Szkoda tylko że stabilna J! 1.6 przed startem konkursu się nie pojawił... chyba by trochę namieszał ;)

Więcej informacji tutaj (http://www.packtpub.com/open-source-awards-home)

P.S słabo się staraliście :P

trzepiz
19-11-2010, 22:58
Mam pocieszenie ---- > Click (http://www.trzepizur.pl/blog/1-joomla/100-joomla-rocks-.html)

Jdwind
19-11-2010, 23:36
Właśnie pisałem KYCu, że użytkownicy Joomla to lenie - nie chce się stron samemu robić, nie chce się głosować :P Ale żeby taki Wordpress... co toto w ogóle jest, zna ktoś, słyszał ktoś? ;>

PeFik
20-11-2010, 07:19
użytkownicy Joomla to lenieNo nie wiem, ale faktycznie w J! instalacja, poczynając od samego silnika, wymaga myślenia,
a WP jak masz kiepski hosting to już od samego początku masz STOP, więc i potem problemów nie ma z takim userem.
Do tego dochodzi usługa darmowych wordpressów na ich hostingu jakie firma uskutecznia, wiec nie ma sie co dziwić wdzięczności userów, którzy są happy - bo wszystko jest z poziomu panelu dostępne.

Moim zdaniem WP po prostu ma lepszy PiaR

trzepiz
20-11-2010, 13:00
A ja cały czas się dziwię, że na http://www.joomla.org nie dali żadnej informacji o wynikach konkursu .. - (czyżby wstyd?)

KYCu
20-11-2010, 13:32
Nie wiem czym się tu wstydzić. Przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny :)

kurtz
20-11-2010, 17:09
Moim zdaniem WP po prostu ma lepszy PiaR

a konkretnie ? może zwyczajnie coś jest lepsze od czegoś i należy się z tym pogodzić.

równie dobrze można powiedzieć, że liferay jest do niczego, bo nie zainstalujesz go na serwerach współdzielonych. pytanie dlaczego np. lufthansa, t-mobile, cisco, honda, harvard business i setki innych wybierają liferay a nie joomla! inni wybiorą ez inni jahia inni jeszcze coś. porównanie jakości lub użyteczności jakiegoś oprogramowania do własnych możliwości a tym bardziej do tych technologicznych jest tutaj bynajmniej ... dziecinne. inaczej nikt nie porównywałby wybranych systemów, bo się im nie zainstalowały.


Szkoda tylko że stabilna J! 1.6 przed startem konkursu się nie pojawił... chyba by trochę namieszał ;)

a konkretnie w czym ?


Nie wiem czym się tu wstydzić. Przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny

zgoda. pod warunkiem, że posiada się jakąś realną taktykę na podstawie której można budować skuteczne strategie.

w wyborze oprogramowania decyduje jego użyteczność, technologia, itd ... nie piosenka, wierszyk czy filmiki z youtube.

moim zdaniem osm zasłużył na trzecie miejsce. solidnie i z pełnym zaangażowaniem pracowali na takie a nie inne.

może to najwyższy czas, żeby ktoś wyciągnął wnioski.

KYCu
20-11-2010, 18:11
I można tak dyskutować bez końca :). To zupełnie tak jak by teraz zacząć dyskusję o systemach operacyjnych. Zawsze będą zwolennicy systemu A i zwolennicy systemu B.

Jeden chodzi w garniturach bo mu odpowiada, inny woli dresy bo wygodnie i stylowo :D :lol:


a konkretnie w czym ?

W niczym, szkoda palców na wypisywanie konkretów, i tak nie dogodzi każdemu :P

zwiastun
20-11-2010, 18:17
Skąd w ogóle ten ton zawodu? Czy od 21 stycznia 2008 roku (stabilne wydanie Joomla 1.5) w stabilnej wersji Joomla! zdarzyło się coś, co miałoby dać podstawy do lepszej oceny? (Nie wiem, czy zdarzyło się w WordPress, ale w Joomla na pewno nie!)

kurtz
20-11-2010, 19:27
W niczym, szkoda palców na wypisywanie konkretów, i tak nie dogodzi każdemu

to może chociaż jeden. taki najważniejszy. taki, który powaliłby szanowną kapitułę.

po co uciekać bezmyślnie od takiej rozmowy ? jesteśmy częścią jakiejś większej społeczności. pracujemy w oparciu o te narzędzia. te lub inne lub kilka. grupy zadaniowe przekazują do osm różne opinie.

nie rozumiem dlaczego wszyscy mają sobie słodzić nawzajem ? nie chodzi też o dogadzanie każdemu ... raczej o stworzenie świeżego środowiska.

od dogadzania są twórcy kontrybucji, którym coraz trudniej pracować w oparach niezadowolenia.

KYCu
20-11-2010, 19:58
to może chociaż jeden. taki najważniejszy. taki, który powaliłby szanowną kapitułę.Ogólnie. Nie ma nic co by miało kogokolwiek "powalić".
Wg mnie nowy J! 1.6 znacznie więcej będzie miał możliwości niż WP czy też Drupal i chociaż w żadnego z nich nie wgłębiałem się, stwierdzam to tylko po recenzjach, opisach i stronach które postawione są na D i WP.


nie rozumiem dlaczego wszyscy mają sobie słodzić nawzajem ? nie chodzi też o dogadzanie każdemu ... raczej o stworzenie świeżego środowiska. słodzi ktoś komuś? :D nie tyle świeżym ale znacznie odświeżonym środowiskiem będzie właśnie Joomla 1.6 no i w sumie to mogło by być przysłowiową szczyptą dziegciu w beczce miodu jeśli chodzi o ten (prestiżowy?) konkurs :]

kurtz
20-11-2010, 20:09
ja myślę, że mówimy o zupełnie innych obszarach. co prawda zorientowanych wokół tego samego produktu finalnego, ale ... na dzień dzisiejszy, bardzo od siebie oddalonych.

KYCu
20-11-2010, 20:14
Szczerze? to ja już nie wiem co masz na myśli :D :P brnijmy dalej...

PeFik
20-11-2010, 20:15
WP doczekał się wersji 3.0
a Joomla nadal w 1.5 stoi, Zwiastun ma racje

KYCu
20-11-2010, 20:18
A co numerek ma do rzeczy? :]

kurtz
20-11-2010, 20:19
Szczerze? to ja już nie wiem co masz na myśli :D :P brnijmy dalej...

faktycznie nie ma sensu. sądziłem, że ludzie na forum chociaż częściowo zorientowani są w tym co uskutecznia osm.

prawdę mówiąc joomla! jest tutaj ofiarą, ale niestety nie konkursów.

KYCu
20-11-2010, 20:31
A coś Ty taki naburmuszony ostatnio?

Dyskutujemy tu raptem we 4 osoby a Ty już o społeczności piszesz... Że ja nie jestem zorientowany to się przyznaje ale nie oceniaj po całości. Każdy znas ma jakiś wkład w tę społeczność, większą, mniejszą ale ma/miał. Jeden może wiecej, inny mniej. Po co uogólniać?

kurtz
20-11-2010, 20:40
:), ale ja nadal nie mówię o joomla!

nikomu nie odbieram jego wkładu we wsparcie komponentu oraz na forum. natomiast, skoro nikt nie podejmuje tematu jasno opisanego w każdym z moich postów, mam prawo dorozumieć, że zwyczajnie jest niezorientowany. tylko tyle.

nie chodzę naburmuszony. nie mam powodu. trochę jednak szkoda, że projekt traci, a wybaczcie. o jego atrakcyjności decyduje to w jakich innych ( komercyjnych, edukacyjnych, administracyjnych, etc ) projektach został wykorzystany ... nie zaś ilość jego pobrań, czy zbudowanych na nim, żadnej jakościowo zawali-sieci.

atrakcyjność = środowisko w jakim powstaje i w którym przebiega cały cykl życia projektu. bez dobrej atmosfery, nie powstanie dobry produkt.

paniatna ?

a_m
20-11-2010, 21:51
dlaczego Joomla! wypadł jak wypadł - do tego nie dojdziecie; sondaże, głosowania nie rozstrzygają o "jakości" ale o preferencjach głosujących, gustach głosujących, ilości głosujących o określonych gustach w odniesieniu do wszystkich głosujących; o czym jest ten temat?

kurtz
21-11-2010, 09:08
dlaczego Joomla! wypadł jak wypadł - do tego nie dojdziecie

po co dochodzić ? społ. międzynarodowa doszła rok temu, albo i wcześniej. dzisiaj można tylko dyskutować o tym.


sondaże, głosowania nie rozstrzygają o "jakości" ale o preferencjach głosujących, gustach głosujących, ilości głosujących o określonych gustach w odniesieniu do wszystkich głosujących

niestety. w tym przypadku rozstrzygają. głosowania dokonują ludzie powiązani z problematyką, a nie koleś " z ulicy ". to odróżnia tego typu plebiscyt od głosowania przed tv. na dowciap sezonu albo piękność roku.


o czym jest ten temat?

temat nakreśla przyczynę i konsekwencje. o tym i tylko o tym.

mjmartino
21-11-2010, 19:37
Prawda jest taka że joomla bardzo wolno się rozwija .. a pseudo nowości w 1.6 są zwyczajnie opóźnione.. ACL autoupdate i inne rzeczy powinny być dawno zaimplementowane w 1.5 bo tego każdy oczekiwał od J1.5 jak się ukazała.. zresztą można poczytać na innych portalach związanych z J że rewolucji 1.6 niema.. i dużo osób podziela to zdanie.
Jakiś czas temu pisałem nawet tutaj o tym .. ale nikt nie podjął dyskusji :)

kurtz
22-11-2010, 10:35
przede wszystkim brak elastyczności w rozwoju komponentu. całe to towarzystwo głuche jest na sugestie użytkowników systemu. nie wiem, ale skoro jest się konsekwentnym od kilku lat, to albo ma się coś na celu, albo jest się totalnym ignorantem. w tym wypadku trudno nawet wywnioskować, która z tych dwóch przyczyn leży u podstaw.

na dzień dzisiejszy joomla! to jedynie ograniczenia w tworzeniu nowoczesnych, szybszych, bardziej skalowalnych rozwiązań. choćby nawet taka implementacja lepszych bibliotek, z którymi joomla! ma konflikty.

mootools muli, ale myśmy zrobili wsparcie dla mootools i zapomnijcie, że zrobimy lub nawet pomyślimy o czym innym.

to tylko jeden prozaiczny problem, które można tutaj mnożyć. nie będę się o tym rozpisywał. kto zechce znajdzie wszystko w sieci.

efekty są widoczne, kiedyś np unia europejska zainteresowana była wdrożeniem nowych portali [ administrowanych przez poszczególne komisje ]. co najmniej trzy zbudowano na drupalu ... i tu powodów można mnożyć również wiele.

zerowa elastyczność, brak jakiegokolwiek zrozumienia dla problemów technologicznych, itepe ...

nonsens pogania nonsens

mjmartino
22-11-2010, 14:37
No niestety 1.6 nie rozwiązuje tych problemów... być może 2.0 :) .. która ukaże się może 2014

kurtz
22-11-2010, 15:38
ha, ja myślę, że nawet 2.0 nie rozwiąże. dlaczego ? bo to wynik konsekwentnego działania, bo skoro zmusza się kogoś do tkwienia w martwym punkcie, to on będzie ciągnął się zawsze. taka zmiana po latach funkcjonowania frameworka, będzie zbyt kosztowna. dla klienta, dla integratora, itd ...

mjmartino
22-11-2010, 16:38
No cóż za błędy konsekwentnie prowadzone trzeba czasem surowo zapłacić...
Moim zdaniem roadmap na 2.0 powinna być solidnie ukierunkowana.. a to że teraz dopieszczana jest wersja 1.6.. nie znaczy że nie powinno się już rozpocząć kolejnego cyklu bo tak zawsze będziemy do tyłu.. ;/

keran
22-11-2010, 16:43
Joomla musi lawirować pomiędzy obecną funkcjonalnością swojego api a trendami, co nie jest łatwe. Był o tym artykuł na joomla.org przy okazji omawiania dlaczego cały czas się trzymają mootools zamiast przejść na jquery. Ale żeby wordpressa?! w ogóle wziaść do kategorii CMS? to powinien być chyba BMS :D (Blog Management System). Za rok pewnie będzie:
1. Facebook
2. Tweeter
3. Wordpress
4. Drupal
5. Joomla

kurtz
22-11-2010, 17:02
nie koniecznie. wp stał się nie tylko solidnym narzędziem treści, ale również interakcji, vide buddypress. dodatkowo jest lekki i przejrzysty. o bibliotece jquery nie wspominając.

keran
22-11-2010, 17:16
śpiewajmy razem: czas migracji, migracji już czas.... :)

kurtz
22-11-2010, 17:19
jeżeli nie zmieni się nic, to na pewno. szkoda tylko pracy wielu ludzi.

keran
22-11-2010, 17:25
no :placz:

KYCu
22-11-2010, 21:22
bez jaj...

ostatecznie J! będzie płatnym CMSem...

kurtz
22-11-2010, 21:36
więcej zarobisz.

keran
23-11-2010, 09:40
Oni chyba zdębieli po tym wyniku, tj. nie wiedzą co mają robić bo umieścili super button na głównej "Joomla idea pool (http://ideas.joomla.org/forums/84261-joomla-idea-pool)" i już są nieźle zasypani pomysłami :D

mjmartino
23-11-2010, 10:27
Jakiś czas temu tez się na to natknąłem.
No tak szkoda tylko że tak późno.. bo zanim wdrożą nowe pomysły które chcą użytkownicy .. to minie.. trochę a pewnie większości nie będzie dało się zaimplementować jako zwykły update.. chodź kto ;) dla chcącego nic trudnego.

kurtz
24-11-2010, 12:31
yhym, takie ankiety do niczego nie prowadzą. zaraz zrobi się koncert życzeń, gdzie każdy zawoła o to co chciałby wysępić za free.

joomla! nie potrzebuje wiele. zmiana bibliotek js, mootools ---> jquery, nowy framework szablonów. wystarczy popatrzeć co dzieje się na forach klubów szablonów. już szczyty bije gavick. pomijam oczywiście updat'y wynikające z nowych wydań joomsocial [ tu chłopcy też nie mają żadnej wizji ], gdzie z każdą poprawką trzeba zmieniać co najmniej 100 linii kodu w szablonie jomsocial. to oczywiście idzie przełknąć ze zrozumieniem, ale łaty wynikające z implementacji bibliotek js. 10 albo 22 update i grad skarg o kolejnych konfliktach.

te dwie sprawy pomijając to co wprowadzono w wersji 1.6 wydają się być podstawą. dodałbym jeszcze jakiś cck i wielojęzyczność.

KYCu
30-11-2010, 16:26
taka ciekawostka.

http://www.dobreprogramy.pl/500-tys.-blogow-Windows-Live-Spaces-juz-na-WordPressie,Aktualnosc,21771.html

Hansolo
01-12-2010, 15:15
A moze by tak utworzyc jakis dobry serwer (lub jakis zmodyfikowac) ktory:
w rocznym abonamencie zawieral odrazu:

- zainstalowana najnowsza v Joomla! PL (np 1.5.22) z juz utworzona Baza Bazych,
- oraz z nią najpolarniesze pluginy, komponetny, JCE, Joomfishe itp, z polonizacją,
- dobry limit miesieczny
- cene do powiedzmy do 100zl rocznie,
- domene pl,
- pare dobrych temp darmowych, joomlowatych i takich "wordpressowych" - ladnych!, juz w Joomli posadzonych,

Wtedy taki początkujący user ktory nie jak zaczac, ma wszytko zainstalowane i tylko tresc i grafe uzupelnia, badz templatke swoja,
a takto kazdy znas przez to przechodzil, na poczatku,
i oki mozana sie nauczyc, ale duzo userow jest nowych ktorym sie nie chce lub nie wiedza co to baza danych i jak to z Joomla polaczyc,
Byc moze pisze i czyms co jest ale jakos dotad nie napotkalem (chyba ze zachodnie serwery ale tam w Euro)

Generalnie chodzi o to:
placisz za serwer z Joomla i domene - logujesz sie i masz tam postawianą nowa Joomla PL i ladujesz tresc itp :)