PDA

Zobacz pełną wersję : Jak pogodzić?



panorama
26-09-2006, 01:02
Witam!
Miałem poważny atak na mój serwis, który obecnie odbudowuje. Obawiam sie jednak że może sie to powtórzyć i znowu będę musiał tyrać jak bury osioł. Konkurencja nie śpi. Jednak mam dylemat: opcja safe mode na serwerze jest teraz wyłączona (OFF), zresztą jomla przy instalacji tez tego wymaga na OFF. Ale gdy opcja safe mode na serwerku jest wyłączona, jak sugeruje provider, wtedy spada bezpieczeństwo. No tak, ale jak jest safe mode na ON, to nie mogę doinstalowywać dodatków i zmieniac niektórych ustawień w serwisie, skryptach. No to jak to pogodzić, aby był wilk syty i owca cała?

zwiastun
26-09-2006, 04:38
Postaw wilka i owcę obok siebie, a zobaczysz!
Wszystko da się obejśc lub rozwiązać.
W najgorszym przypadku można instalować ręcznie. Ale była jakaś łatka wspierająca.

Dylek
26-09-2006, 07:34
A nie mozesz zainstalowac i skonfigurowac wszystkiego na safe_mode off, a pozniej go przelaczyc w tryb on, jak juz wszystko odbudujesz?

panorama
26-09-2006, 10:14
Nie bardzo wiem jak te tryby przełączać. Za każdym razem trzeba się zwracać do właściciela. Jesli chodzi o serwer, to usługodawca nie udostępnił mi tych danych, a w panelu adm serwera tez tej opcji nie widzę, no chyba że to mozna zrobić z panelu adm Jomli, ale nie sadzę. Głupio trochę, bo jakbym sobie chciał doinstalować jakiś jeden mały modzik to muszę specjalnie fatygować ich aż 2 razy.

Inwestoczek
28-10-2006, 00:08
Jeśli na serwerze masz off, to wpisz do .htacces -a:

php_value register_globals on
możesz sobie właczać i wyłączać :)
UWAGA! Skrypt pochodzi z forum ddl2.pl, nie odpowiadam za jego poprawność!

grzenio
07-11-2006, 14:15
zaspany jestem i moze zle czytam ale chodz kolego o safe moda a nie globalne zmienne

php... safe_mode on

mialem proobne problemy - ja to zrobilem w ten sposb - 1. kiedys latka ze stron joomla.pl do safe moda

2. aktualnie spreparowalem caly sajt lokalnie na kompie a potem przenioslem tylko na server docelowy