PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie listy kilku użytkowników do artykułu.



wafcio
22-11-2010, 00:09
Chcę stworzyć coś takiego:

Obiekt W jest rodzicem:
- W1
- W2
- W3

Każdy z obiektów Wx posiada kilka (lub znacznie więcej) obiektów Sx. Każdy z obiektów Sx przypisany jest do konkretnego obiektu Wx. Powyższą funkcjonalność mogę rozwiązać bez problemu, nawet bez zastosowania jakiegokolwiek CCK dla joomli (obiekt W - sekcja, obiekty Wx - kategoria, obiekty Sx - artykuły). Ale to nie wszystko. Komplikacje pojawiają się w tym momencie.

Mam również obiekty A1, A2, A3, ... (nazwe je ogólnie jako Ax) i obiekt Ax może łączyć się z dowolnymi Obiekami Sx, nie koniecznie należącymi do tego samego obiektu Wx. I szukam jakiegoś rozwiązania, który w prosty sposób pozwoliłby rozwiązać zarządzanie tym w panelu administracyjnym.

Przedstawię przykład jak to wygląda na zasadzie drzewa:
Obiekt W:
- W1
- S1 (A1, A2)
- S2 (A2)
- W2
- S3 (A1)
- W3
- S4 (A1, A3)
- S5 (A3)
- S6 (A2)

jak widzicie powstają komplikacje z powiązaniem tych obiektów A. Najlepiej jakby każdy z obiektów W, Wx, Sx, Ax mógł mieć ustawiane dedykowane pola. A jak dodajemy obiekt Sx to żeby w formularzu była lista z obiektami Ax.

Do tej pory myślałem nad takim rozwiązaniem, żeby obiektami Ax byli użytkownicy, ale tutaj musiałbym tworzyć osobne konta dla każdego obiektu Ax, no powiedzmy że jest to dopuszczalna komplikacja. Ale nie wiem jak powiązać kilku użytkowników z artykułem (-ami).

Przejrzałem do tej pory: dodatki do slinika Joomli zapewniające tą funkcjonalność (nie znalazłem), K2, jSeblod (tutaj może by się to udało, chociaż nie jestem do końca pewien, ale trzeba by było dużo czasu poświęcić żeby to ustawić), SOBI 2 (rozwiązać to można stosująć dwie instalacje sobi2, ale trzeba by było jakoś powiązać pozycje utworzone w tych dwóch instancjach, a nie za bardzo wiem jak to zrobić)

Wie ktoś jak można by rozwiązać powyższy problem ?

kurtz
22-11-2010, 00:14
taaaa, po dogłębnym przeanalizowaniu problemu, wyszło mi takie oto cóś :podstep:

MzWsKj23CwKsDu*aDu*aDu*a

:hmm::blink:

byłoby ?

wafcio
22-11-2010, 18:07
taaaa, po dogłębnym przeanalizowaniu problemu, wyszło mi takie oto cóś :podstep:

MzWsKj23CwKsDu*aDu*aDu*a

:hmm::blink:

byłoby ?Jeśli nie masz nic ciekawego do napisania, lub nie chce ci się zrozumieć tego co napisałem, to nie odpowiadają, bo się tylko ośmieszasz.