PDA

Zobacz pełną wersję : Wykorzystanie modułu z joomli równolegle na 2 stronie.



woonski
22-11-2010, 17:07
Witam,

od kilka dni próbuję rozgryźć jedną rzecz. Mianowicie, potrzebuję aby na pustej stronie wyświetlany był tylko jeden moduł (slider ze zdjęciami), który wykorzystywany jest również na mojej stronie. Niestety samo wczytanie adresu tego modułu kończy się na komunikacie "Brak dostępu". Usunięcie wszystkich modułów również nie wchodzi w grę bo strona jest używana. W skrócie chciałbym wykorzystać 1 moduł, w dwóch różnych miejscach, aby przy zmianie zdjęć w jednym sliderze, nie musiał zmieniać też zdjęć w drugim.

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem to w miarę dobrze :)

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

kurtz
22-11-2010, 17:22
a ta pusta to cms czy statyczna ?

woonski
22-11-2010, 17:36
statyczna, ale jeżeli można by zrobić coś takiego, że w ramach joomli stworzyć jakąś jedna pustą stronę z tym modułem, to też mogło by być.

kurtz
22-11-2010, 17:44
nie wiem, ale jeżeli statyczna to weź sobie znajdź w necie jakiś skrypt slider'a z możliwością agregacji ze zdalnego serwera ( albo tutorial ). osadź go w czystej stronie html, skopiuj styl i powinno hulać. zachowując tę samą nomenklaturę przy zmianie obrazków, nie będzie trzeba grzebać w kodzie tym na czystej.

uważam, że tak najłatwiej.

woonski
22-11-2010, 17:48
Też nad tym myślałem, obawiam się jednak że całość może nie działać tak jak działa na stronie. Chodzi tutaj o nazewnictwo plików, które zawsze jest inne, dodatkowo po kliknięciu w zdjęcie otwiera się strona z artykułem, którego zdjęcie dotyczy. Każda instrukcja zapisana jest w osobnym pliku o nazwie takiej samej jak nazwa obrazka. Puszukam czegoś, ale odnoszę wrażenie, że nie będzie to takie proste jak wykorzystanie już modułu z joomli, który to wszystko robi automatycznie. Pytanie tylko w jaki sposób go tak wykorzystać :)

kurtz
22-11-2010, 17:55
oj, w takim razie, raczej nie znajdziesz.

KejeN
22-11-2010, 17:57
Witam,
Może by tak cURL-em pobrać na statycznej ewentualne braki w css czy js dodać do statycznej.

woonski
23-11-2010, 23:56
Aż taki szeroki w barkach nie jestem :D

KejeN
24-11-2010, 10:21
no to iframe chociaż?

nie ma problemu ze zrobieniem szablonu tylko z jedną pozycją modułów, przypisanie do ukrytego menu a na statycznej wyświetlanie tej strony za pomocą iframe.

woonski
24-11-2010, 18:50
no to iframe chociaż?

nie ma problemu ze zrobieniem szablonu tylko z jedną pozycją modułów, przypisanie do ukrytego menu a na statycznej wyświetlanie tej strony za pomocą iframe.

Takie rozwiązanie ma jeden minus (chyba że się mylę). Nowa joomla z szablonem dla jednego modułu z podpięciem do bazy starej. Czyli razem już będą dwie joomle, z tymże ta jedna będzie korzystać tylko z tego modułu.

KejeN
25-11-2010, 12:14
YYYY nie?!
A kto Ci mówi o stawianiu Joomla! dla jednego modułu?

Nowa joomla z szablonem dla jednego modułu z podpięciem do bazy starej.
Stara Joomla! z podstroną (pozycją menu) ,dla której przypisany jest czysty szablon z jedną pozycją modułów.

woonski
25-11-2010, 18:30
YYYY nie?!
A kto Ci mówi o stawianiu Joomla! dla jednego modułu?

Stara Joomla! z podstroną (pozycją menu) ,dla której przypisany jest czysty szablon z jedną pozycją modułów.

Faktycznie! Wielkie dzięki. Nigdy nie korzystałem z wielu szablonów i nawet nie wiedziałem, że Joomla posiada taką funkcjonalność. Jutro zabiorę się za stworzenie szablonu i zobaczymy jak to wyjdzie ;)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!