PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany w komponencie Content Revision



sylwekb
23-11-2010, 14:51
Pozwolę sobie założyć ten temat bo poprzedni został zamknięty http://forum.joomla.pl/showthread.php?34553-Rejestr-zmian-w-Joomla-1.5/page2&highlight=Simple+Content+Versioning
w komponencie Content Revision od strony frontowej jak się kliknie pokaż różnicę jest pokazany kod, nie wiem jak zrobić żeby pokazywało sprzed zmiany i po zmianie bo chyba o to w tym chodzi a nie same krzaczki kodu?

Nie mogę zlokalizować zmiany Działanie save i TytułTitle: aby spolszczyć w żadnym z plików językowych nie mogę tego znaleźć ani php komponentu. Zmodyfikowałem już te rzeczy o których pisano (na zrzucie w zamkniętym temacie) a które nie zostały rozwiązane tzn usunięcie niepotrzebnych elementów to jest w sumie bardzo proste, można to sobie modyfikować wg uznania.

Jola
23-11-2010, 15:29
Witam,
nie wiem o jakie krzaczki Ci chodzi.
Komponent jest cały spolszczony.
Czy chodzi Ci o tłumaczenia podczas edycji artykułu?

sylwekb
23-11-2010, 15:48
Może lepiej to pokażę na poniższych zrzutach. Na pierwszym jest ten kod i to Save a na drugim Save i Title. Resztę bardzo fajnie można sobie dostosować w pliku components/com_contentrevision/contentrevision.html.php
32673268

Jola
23-11-2010, 16:58
Załączniki jakieś marne - puste.

sylwekb
23-11-2010, 17:04
U mnie się wyświetlały. a teraz?

Jola
23-11-2010, 17:26
Plik językowy jest przepisowy language/pl-PL/pl-PL.com_contentrevision.ini (Tytuł)
Komunikaty save i apply dotyczą sposobu zapisu zmian w artykule (Zapisz, Zastosuj).
W takiej postaci są zapisywane w bazie i są "produkowane" w kodzie komponentu (na 99%, ale nie sprawdzałam)

sylwekb
24-11-2010, 11:14
Obszukałem kod w administrator/components/com_contentrevision i w components/com_contentrevision i pliki językowe za pomocą zarówno szukania (po słowach apply , save) jak i ręcznie linijka po linijce w kodzie, przeszukałem także bazę w phpmyadminie i dziwna sprawa bo nigdzie tego nie widać.
Jedynie co znalazłem co do tego działania to <td width="200"><?php echo JText::_('ACTION'); ?>:</td>
<td><?php echo $row->sAction; ?></td> Wygląda na to jakby to działanie było wywoływane bezpośrednio w bazie ale chyba z zapisu/edycji Joomli, a nie komponentu dlatego nie ma tych Save, Apply w komponencie.

Pliki językowe napewno mam prawidłowe. Jedyne co znalazłem w pliku components/com_contentrevision/contentrevision.html.php
w linii należy usunąć to Title i wtedy zostałe tylko po polsku Tytuł <td width="200"><?php echo JText::_('TITLE'); ?>Title:</td>

Jola
24-11-2010, 21:39
Najprościej wszystkie wystąpienia $row->sAction zastąpić:

str_replace("apply",JText::_('ZASTOSUJ'),str_replace("save",JText::_('ZAPISZ'),$row->sAction))i nie zapomnij o zdefiniowaniu komunikatów ZAPISZ i ZASTOSUJ w pliku językowym.

sylwekb
24-11-2010, 23:03
Ale proste, wielkie dzięki, wszystko działa już super.