PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zaktualizować K2 ?



Marfish
23-11-2010, 20:43
Mam k2 wersję 2.3, przyszedł więc czas na aktualizację do wersji 2.4.1. Ponieważ jednak jestem tępy jak tabaka w rogu, to wolę się zapytać niż znowu rozwalić stronę, co już raz zrobiłem podczas próby aktualizacji K2.
Rozumiem, że przed aktualizacją powinienem wyłączyć wszystkie moduły K2, ale czy tylko wyłączyć czy też odinstalować?

Pytanko dodatkowe.
Czy jest jakieś narzędzie które pozwoliłoby mi zapisywać moje ustawienia przed wykonaniem jakiejś niebezpiecznej czynności a w przypadku gdyby ta czynność okazała się fiaskiem aby przywróciło stan sprzed tej operacji?
Dotychczas zawsze dzwoniłem do hostingu i prosiłem ich o backup ale to mi się nie podoba.

PeFik
23-11-2010, 20:46
1) robisz pełny backup - poczytaj sobie o komponencie AkeebaBackup
2) prosisz internautów, aby przez 60 sekund nie wchodzi na twoją strone www
3) wczytujesz-instalujesz nową wersję, która sama wszystko sobie poukłada w bazie i plikach

4) jeśli zmieniałeś coś w kodzie (PHP) K2 - wtedy ... musisz nanieść te poprawki.
5) przekazujesz 1% podatku na zwierzaczki, miau

Marfish
23-11-2010, 21:25
Wszystko wydaje się być proste. W praktyce jednak dużo się może wydarzyć. Prawdę mówiąc już raz próbowałem zrobić aktualizację K2 i skończyło się katastrofą. Oczywiście poczytam o AkeebaBackup być może mi się to przyda.

a_m
23-11-2010, 21:28
PeFik Ci przecież napisał - instalator uaktualni i tylko uaktualni

Marfish
23-11-2010, 22:02
Owszem napisał. Ja też byłem pewny, że tak się stanie ale stało się inaczej. Złoślowość rzeczy martwych, która daje doświadczenie.
Co do tego AkeebaBackup , to nie mogę go pobrać z oficjalnej strony w wersji free, czy ktoś może podać link do pobrania?

a_m
23-11-2010, 22:06
złośliowość rzeczy martwych na to niestety nie mamy wpływu, ani żadnej sensownej porady; instalator uaktualnia K2 i tyle

Marfish
23-11-2010, 22:11
Jestem tego samego zdania ale miałem inną przygodę :) Dlatego chcę zdobyć narzędzie do robienia kopii zapasowej. Niestety nie daję rady pobrać http://www.akeebabackup.com/download/akeeba-backup.html
Coś ostatnio nic mi nie wychodzi, chyba czas na przerwę !

seba.adm
23-11-2010, 23:21
... Niestety nie daję rady pobrać ..

Witam

Bezpośredni link do pobrania komponentu Akeba: >>Klik<<
(http://www.akeebabackup.com/download/akeeba-backup/akeeba-backup-3-1-5/akeeba-backup-core.raw)

Marfish
23-11-2010, 23:56
Dzięki.
Wiesz co? Podejrzewam że masz w głowie spis wszystkich stron internetu :D
Ilekroć czegoś szukam Ty zawsze wiesz gdzie to jest :up:

---------- Post dodany o 23:56 ---------- Poprzedni post był o 23:42 ----------

A mamy tłumaczenie tego cudu?

Jdwind
24-11-2010, 02:30
Podejrzewam że masz w głowie spis wszystkich stron internetu...
Bo @seba.adm to robot internetowy a nie zwykły użyszkodnik...
Z pozdrowieniami oczywiście ;)

PeFik
24-11-2010, 09:13
jest PL ---> http://www.speedyshare.com/files/25351932/com_akeeba-pl-PL.zip
zresztą było na forum i pliki.joomla.pl , ale jak zwykle userom się nie chce szukać

Marfish
24-11-2010, 16:01
ale jak zwykle userom się nie chce szukać To fakt :0 Dzięki wielkie.

---------- Post dodany o 16:01 ---------- Poprzedni post był o 15:22 ----------

Musze przyznać, że jestem dziś szczęśliwy internetowo. Mam w końcu na zapleczu swojej joomli narzędzie do robienia kopii zapasowej swojej witryny i to w języku Polskim!!! W końcu będę mógł eksperymentować z komponentami i różnymi ustawieniami bez obawy że coś rozwalę :D
Dzięki Wam bardzo wszystkim za pomoc w zidentyfikowaniu tego narzędzia.
Jeszcze sobie o nim poczytam i będę korzystał z niego ciągle. Do tej pory korzystałem zawsze z backapu u dostawcy hostingu, teraz zacznę sobie pewnie radzić sam.
Mam tylko techniczne pytanie, czy działanie tego narzędzia będzie obciążało mój internetowy transfer? Mam limitowany mobilny internet. Limit mam średniowielki a strona już zajmuje sporo miejsca.

PeFik
24-11-2010, 17:59
Nie, ale ustaw sobie backup tylko bazy danych - patrz Konfiguracja, bo na ogół to wystarczy.
Kopie możesz robić ręcznie - klikasz Zrób kopię.

Bazyl
24-11-2010, 18:07
Dzięki.
Wiesz co? Podejrzewam że masz w głowie spis wszystkich stron internetu :D
Ilekroć czegoś szukam Ty zawsze wiesz gdzie to jest :up:

Nie zapomnij kliknąć w gwiazdkę przy poście @seba_adm ;)

Marfish
24-11-2010, 18:40
O gwiazdkach pamiętam :)