PDA

Zobacz pełną wersję : Remository - Gdzie jest skrypt ładujący pliki na serwer?



atomas
25-11-2010, 12:40
Mam problem, do stworzenia działu download na stronie użyłem Remository. Jest problem bo ustawienia w php.ini serwera ograniczają maksymalną wielkość wgrywanego na serwer pliku do 16M. To zdecydowanie za mało, jednak dostawca hostingu odmówił zwiększenia limitu. Na forum PHPowców przeczytałem, że wystarczy wpisać cztery linijki kodu do pliku .htaccess, który trzeba utworzyć w katalogu skryptu, lub stworzyć własny php.ini właśnie w tym katalogu i tam wpisać odpowiednie wartości. Mam więc pytanie, gdzie jest (jak się nazywa plik skryptu) skrypt Remository pozwalający na załadowanie pliku na serwer? Chodzi mi o wgrywanie plików na serwer przez użytkownika strony frontowej za pośrednictwem formularza. Będę wdzięczny za pomoc...

zwiastun
25-11-2010, 13:19
1. A dostawca hostingu Ci na to pozwolił?
2. Przeczytałeś, że w pliku .htaccess lub w lokalnym php.ini - to o co pytasz, pytając, gdzie jest skrypt Remository?
Z pytania wynika, że coś wiesz, bo dzwonią, ale ani gdzie, ani co.
Zacznij zatem od tego, że się dowiesz, od administratora serwera, czy i w jaki sposób możesz samemu dokonać zmiany tych ustawień dla swojego konta. Jeśli Ci odpowie, że nie, to zapytaj go, dlaczego nie możesz.

atomas
25-11-2010, 15:15
Dokładnie tak jest. W tym poradniku było napisane, że .htaccess lub lokalny php.ini, mają być umieszczone w katalogu skryptu. Administrator mi nie odpowiedział na pytanie czy mogę sam zmienić wartość parametru post_max_size, milczy, co mogę rozumieć, że nie bardzo sobie życzy, żebym coś zmieniał, ale nie wykluczone, że mi się uda.

---------- Post dodany o 14:15 ---------- Poprzedni post był o 12:38 ----------

jak drugi raz zapytałem administratora, to mnie zapewnił, że mi się nie uda:). A czy może jest jakiś komponent do Joomla wykorzystujący inną technologię niż PHP do wgrywania plików na serwer? Przepraszam jeśli pytanie jest głupie, ale nie znam się na tym.

zwiastun
25-11-2010, 15:18
1. Ja rozumiem, że być może trudno znaleźć dokładniejszą informację o tym, jak dokonać zmiany niektórych ustawień serwera. Ale zaręczam, że ta informacja jest na stronach Polskiego Centrum Joomla. I nie jest ją aż tak trudno znaleźć.
2. Nie wiem, do jakiego odwołujesz się poradnika, ale jego autor widocznie nie był zbyt kompetentny, skoro napisał, jak przytaczasz. Chyba że czegoś nie doczytałeś. Tak, czy owak - chcesz coś zmieniać, musisz wiedzieć, czy administracja serwera na to pozwala i jaką metodą (czy w pliku .htaccess, czy lokalnym pliku php.ini).

PS Skoro tak Ci po raz drugi odpowiedział administrator, to zażądaj - jako klient - aby Ci to umożliwiono (płacisz za miejsce na serwerze, płacisz za transfer, więc nie ma powodów, dla których administrator miałby Ci ograniczać wielkość przesyłanych plików - co najwyżej szybko stracisz miejsce albo zużyjesz limity transferu) . Chyba, że korzystasz z bezpłatnego hostingu...

atomas
25-11-2010, 15:49
Administrator napisał mi,że te limity są ustalane odgórnie dla wszystkich klientów i niemożliwa jest ich zmiana przez .htaccess i lokalne php.ini, ani też z powodu moich zwiększonych potrzeb. Hosting mam wykupiony w webd.pl. Pakiet medium, a więc nie jakiś najniższy, do tej pory byłem zadowolony. Poradnik jest pod adresem:
http://wronx.net/blog/2008/10/09/upload-plikow-w-php/.
To dzięki temu poradnikowi dowiedziałem się, że limit serwera wynosi u mnie 16M, choć mogłem spytać administratora. To przecież bardzo mało, chciałbym, żeby to było co najmniej 50M.

zwiastun
25-11-2010, 16:03
Tak jak doradzałem. O tym, czy można lokalnie dokonać zmiany interesujących Cię ustawień decyduje administrator serwera. Raczej nie ma żadnych podstaw do odmowy, bo płacąc, możesz wymagać. To Ty poniesiesz konsekwencje zwiększenia limitu, a nie usługodawca. Jeśli jednak administrator się uprze, nic nie zrobisz. Możesz co najwyżej zerwać umowę i przenieść się na inny hosting.