PDA

Zobacz pełną wersję : Płatne członkostwo na rok w Joomla



mp0011
25-11-2010, 15:28
Witam,

szukam jakiegoś prostego dodatku, który działałby z dotpay i umożliwiał aktywację konta użytkownika w Joomli dopiero po dokonaniu płatności.

Członkostwo byłoby ważne np. rok i umożliwiało dostęp do wszystkich treści, bez zalogowania byłaby tylko strona główna + kilka podstron + strona "kup abonament" ...

Działałoby to tak, że:

- ktoś tworzy konto (imię, nazwisko, mail, hasło) i klika O.K.
- konto jest stworzone, ale do aktywacji wymaga podania kodu.
- użytkownik płaci przez dotpay, joomla (lub inny system) wysyła jakiś kod z listy na serwerze mailem do użytkownika. Oznacza kod jako wysłany.
- użytkownik wkleja kod na stronie Joomli, Joomla porównuje kod z bazą kodów, akceptuje go, oznacza jako wykorzystany i aktywuje konto na rok.

Po roku użytkownik musi wykupić nowy kod przez dotpay.

W grę nie wchodzi ręczne akceptowanie nowych członków i weryfikacja płatności.

Z góry dzięki za pomoc.

trzepiz
25-11-2010, 15:50
Ja bym szukał tutaj ---> http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/paid-membership-a-subscriptions

ale czy znajdziesz integrację z DotPay to szczerze wątpię ... Raczej trzeba będzie przerobić/dorobić obsługę tej płatności.

mp0011
26-11-2010, 10:48
A da się zrobić co takiego jak poniżej na standardowych komponentach joomli?
(lub przy minimalnej ingerencji, albo prostych darmowych dodatkach)

1) Hasło generuje joomla z listy haseł lub na podstawie jakiejś funkcji, np:
pass = "TXT_" + funkcja / matematyczna

2) nie może być dwóch takich samych haseł

3) Admin musi widzieć i znać hasła - używane będą także poza Joomlą, to bardzo ważne.

4) user po założeniu konta nie dostaje hasła.
Wpada na stronę "generuj hasło", gdzie będzie tylko:

- wykup abonament => dotpay => płatność O.K. => strona "przypomnij hasło"
- wykup abonament => dotpay => płatność FAIL => powrót do strony "przypomnij hasło"
- formularz kontaktowy jakby ktoś miał ważny abonament i naprawdę zapomniał hasła

5) Po roku od założenia konta (lepiej od wykupu...) hasło wygasa. Trzeba wtedy wejść na stronę z pkt 4 i przypomnieć hasło do aktualnego konta, lub założyć nowe.

Komunikację z dotpay mogę zrobić "obok" Joomli na prostych plikach PHP, które mam w zasadzie gotowe; powrót z dotpay na odpowiednią stronę joomli w zależności od wyniku płatności także mogę zrobić.

Problem mam z takim czymś, żeby na stronę "przypomnij hasło" nie dało się wejść wpisując jej adres lub robiąc link, ale tylko z konkretnej strony potwierdzającej płatność...

Da się chyba zrobić coś takiego, że jedna strona w Joomli ma dwie różne zawartości zależne od obecności lub nie jakiejś zmiennej przekazywanej przez poprzednią stronę?

Przykładowo, jeśli poprzednia strona przekazuje cośtam=OK to pokazuje się pole na podanie maila i na tego maila wysyłane jest właściwe hasło przypisane do danego konta, a jeżeli cośtam nie będzie lub będzie zawierało coś innego, to pokaże się tylko link do płatności...?

kurtz
26-11-2010, 10:56
a kiedy chcesz to wdrożyć ? mam bramy płatności do pierwszych czterech komponentów, których listę wskazał @trzepiz + mighty extensions

było to robione pod kątem większego projektu realizowanego wspólnie z kilkunastoma jednostkami adm i ngo. z racji tego, że były to bramy robione "na zamówienie" projektu, komercyjnie udostępnione będą w przyszłym roku i to nie koniecznie na początku. bramy były testowane w środowisku produkcyjnym.

dla joomla 1.6 przygotowany jest inny format, jednak nie wcześniej jak po wydaniu wersji stabilnej!

ps. jeżeli jest to jakiś startup, może dobrze pierwsze okresy rozruchowe zrobić za darmo ? żądanie płatności od razu, może nie przynieść skutku. taka sugestia.

mp0011
26-11-2010, 11:14
Wdrożyć chcę do 1 grudnia...

Ale aktualnie ludzie się już rejestrują innymi metodami (mogą być dopisywani ręcznie na razie),
więc realnie wszystko musi działać za rok, kiedy będą się kończyły aktualne subskrypcje.

kurtz
26-11-2010, 11:17
pod koniec pierwszego kwartału 2011 udostępnione będą komercyjnie. wyślę do ciebie pw, a ten wątek zapiszę. oczywiście nie jesteś zobowiązany do niczego.

mp0011
26-11-2010, 12:25
Ok, dzięki. Na razie nie chcę inwestować, ale ofertę przemyślę.

A powracając do tematu - czy da się zrobić to co napisałem w poprzednich postach bez specjalnych dedykowanych modułów?

tj. Generowanie haseł przez joomlę a nie przez użytkownika, ważność hasła na rok itp?

kurtz
26-11-2010, 12:33
to zwykły wykonywać komponenty, których listę podał @trzepiz. nie ma konieczności dodawania płatności terminowych. mimo wszystko komponent wymaga inwestycji.

poza tym, ja nie znam rozwiązania typu commerce, nie wymagającego zaangażowania kapitału. obawiam się, że nie uda ci się znaleźć nic za free, ani ominąć inwestycji.

to nielogiczne.

mp0011
26-11-2010, 12:46
Pisząc że "na razie" miałem na myśli teraz. Docelowo będę inwestował i zlecę cały nowy system, rozbudowany o wiele dodatkowych modułów, ale to w przyszłości i niekoniecznie na Joomli.

Na razie chcę postawić coś, co by działało bez inwestowania, lub z minimalnym wkładem.