PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM Z GOOGLE MAPS (Nie wyświetla się mapa)



Marshall
26-11-2010, 12:47
Witam

Używam Joomla 1.5.22 PL. Zainstalowałem dodatek GOOGLE MAPS API v. 2.12n. Plugin został skonfigurowany prawidłowo lecz po wejściu na stronę w miejscu mapy pokazuje mi się szary prostokąt na którym mam przyciski interfejsu mapy google - MAPA NIE ZOSTAJE WCZYTANA. Próbowałem już różnych kombinacji ale nie udało mi się rozwiązać tego problemu. Bardzo proszę o pomoc!!

mjmartino
26-11-2010, 12:52
Witam
Adres do www ?
Sprawdź na innej przeglądarce dwa może jakieś konflikty bibliotek
Pozdrawiam

Marshall
26-11-2010, 13:17
Sprawdzałem pod FF i IE - niestety to samo. Co ciekawe w innym serwisie ten sam plugin działa poprawnie. Serwis na którym działa mapa poprawnie jest umieszczony na serwerze nazwa.pl. A serwis do którego podałem hiperłącze znajduje się na home.pl.
Niestety nie widzę żadnego konfliktu bibliotek.

mjmartino
26-11-2010, 13:34
Spróbuj osadzenia normalnie kodu w artykule nie poprzez ten dodatek. (a wyłączonym edytorze!) A nie używasz czasem tego samo api key ? dla tych dwóch serwisów ??

Marshall
26-11-2010, 14:21
API jest inne :) Zresztą jakbym użył niewłaściwego to by wyskoczył komunikat.

Pomyślałem oraz trochę poczytałem i udało się zrobić tak aby osadzanie za pomocą kodu działało :)
Ale nadal zastanawia mnie to dlaczego to nie chce działaś za pomocą tego pluginu??

mjmartino
26-11-2010, 17:10
Może napisz do właściciela pluginu...
Ale zwyczajnie użyj innego i sprawdź jest dużo możliwości rozwiązania tego problemu

Marshall
26-11-2010, 17:24
Okey :) Dzięki za pomoc :)

alex51
27-11-2010, 07:30
Można osadzać kod mapy google bez używania polecanych dodatków. Wystarczy samodzielnie wygenerować kod mapy na GeoFinder i osadzić go w artykule bądź module. Opis, odnośniki i polemikę znajdziesz w tym wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?37920-Plan-miasta-Google-Maps&highlight=maps).