PDA

Zobacz pełną wersję : Ograniczenie dostępu do strony dla wszystkich



Migind
26-11-2010, 19:37
Witam,
dla joomlowych wyjadaczy problem wyda się może banalny, ale od kilku dni szukam gdzie się da i nic. Potrzebuję narzędzia (ustawienia joomla lub dodatek), które pozwoli ograniczyć dostęp do całej witryny. Strona jest w fazie budowania i testów, ale chcę ją udostępnić kilkunastu osobom do konsultacji. Chodzi o to, aby cała strona wyświetlała się dopiero po podaniu loginu i hasła. Jedyne co znalazłem to dodatek "Members Only", jednak póki co bardzo zależy mi na czymś darmowym. Z góry serdeczne dzięki za pomoc!

Pozdrav,
Mig

PS. czytałem o narzędziach typu Access Level Control, ale wolałbym coś możliwie prostego, bez poziomów użytkowników i uprawnień dla nich

kurtz
26-11-2010, 19:55
.htaccess


order deny, allow
deny from all
allow from xxx.xxx.xx.xx

xxx = twoje ip

Jola
26-11-2010, 20:44
Witam,
jeśli konsultanci mają dostęp do zaplecza (gid 23,24,25) to wystarczy wyłączyć witrynę.

Migind
26-11-2010, 23:14
Dziękuję Wam za zainteresowanie tematem. Icek_klezmer, ludzie łączą się z różnych miejsc, czasem z łączy z dynamicznym IP, ograniczenie IP nie jest więc rozwiązaniem. Jolaass, tak to w tej chwili działa. Konsultanci nie mają mieć dostępu do zaplecza, mają tylko widzieć, jak strona będzie się prezentować w sieci. W tej chwili właśnie wykorzystuję opcję "wyłączenia strony", ale userzy po zalogowaniu mają możliwość edycji treści, a tego chcę uniknąć.

Jola
26-11-2010, 23:48
To musisz zmodyfikować (na ten czas) plik includes/application.php linia 154:

if ($this->getCfg('offline') && $user->get('gid') < '23' ) {dodając listę użytkowników zarejestrowanych (o id np 65 i 88)

if ($this->getCfg('offline') && $user->get('gid') < '23' && $user->get('id') != 65 && $user->get('id') != 88) {I już.

Migind
29-11-2010, 17:52
Dzięki za szczegółową podpowiedź, właśnie sprawdziłem ale niestety nie działa. Użytkownik po zalogowaniu wciąż ma możliwość edycji artykułów. Użytkownik ustawiony jako 'Operator', Joomla 1.5.20.

Gall Anonim
29-11-2010, 19:46
Kolego
jeżeli jest to stała grupa osób to ustaw sobie startową dla wszystkich a resztę ogranicz do zarejestrowanych. Np. dwie startowe i aby przejść z pierwszej do faktycznej musisz być zarejestrowany - potem tylko przestawisz startową jak zakończysz budowę i zdejmiesz ograniczenia.
Pzdr

Migind
29-11-2010, 19:55
Gall Anonim, strona startowa też ma być niewidoczna dla wszystkich. Jolaass -> bałwan ze mnie :-) Już wiem o co kaman! Wielkie dzięki za pomoc :-)))

Gall Anonim
29-11-2010, 20:28
Jeżeli nie możesz sobie stworzyć startowej z przyciskiem np. kontroler lub dla konsultantów - to Twój problem - Pusta kartka z napisem witryna w budowie i jednym przyciskiem (??????)
Jak chcesz to ci za chwilę podepnę pustą templakę Tylko z prostym blokiem.
Za pięć minut link
Czas upłynął
www.plusmus.pl/Pustak.zip