PDA

Zobacz pełną wersję : Odzysk Joomli



pragiark
27-11-2010, 09:32
Witam wszystkich serdecznie.
kolega poprosił mnie o pomoc w odzyskaniu jego strony zrobionej na Joomla. niestety sam dopiero zaczynam swoja przygodę z Joomla i mam z tym problemy. Wiem już gdzie w pliku zmieniać dostęp do bazy danych ( gość dostarczył mi kopie tylko muszę ja imputować na serwer).
Ale problem w tym, że cały czas jak próbuję wejśc na stronę wyskakuje mi komunikat:

Warning: require_once(/home/service/public_html/includes/version.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/pragiark/domains/symbianek.pl/public_html/bmw/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/service/public_html/includes/version.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/pragiark/domains/symbianek.pl/public_html/bmw/includes/joomla.php on line 71

czy ktoś ma pojecie co to może być ?.
Pozdrawiam wszystkich
Arek

palyga007
27-11-2010, 09:41
Szkoda tylko że nie napisałeś na czym polega strata i na czym ma polegać odzyskiwanie.

w życiu jeszcze nie inputowałem bazy danych... jak już coś to importować.

Problem wskazuje na brak plików.

pragiark
27-11-2010, 09:52
Przepraszam, jeśli wyraziłem się niejasno. Gość doprowadził do sytuacji, że stracił domenę. A osoba która mu robiła strone podesłał tylko pliki strony + plik bazy. Ponadto nie ma też loginu i hasła do konta administrator. No i wszystko polega na tym aby odtworzyć z tego stronę. Wgrałem pliki na hosting, importowałem bazę i podmieniłem w pliku configuration.php usera i password od bazy.
Mimo to dalej nie działa a ten komunikat powyżej pojawiał się nawet przed wgraniem bazy.
Ps. Chodziło o importowanie, słownik mi zmienił - przepraszam
Pozdrawiam

palyga007
27-11-2010, 10:01
Albo coś mieszasz, albo operujesz pojęciami o których nie za bardzo masz pojecie.

Domena internetowa – element adresu DNS wykorzystywanego do nazywania urządzeń w Internecie. Dla przykładu adres Wikipedii pl.wikipedia.org składa się z trzech nazw domenowych rozdzielonych kropkami.
Więc co ma piernik do wiatraka?
Chyba miałeś na myśli hosting.
Z resztą....
Komunikat wyraźnie mówi o tym że nie znaleziono pliku/katalogu.
Jeśli paczka, z której chcecie odzyskać stronę jest kompletna to powinno pomóc ponowne przesłanie plików na serwer, być może jakiś po drodze sie zapodział.
W ogóle to dlaczego wykonujesz to zdalnie gdzieś tam w sieci zamiast zrobić to spokojnie na komputerze lokalnym.

pragiark
27-11-2010, 10:44
Pana bezpodstawne uwagi noszą znamiona oszczerstw :). Zapewniam Pana, że wiem co to jest domena. Natomiast co ma piernik do wiatraka już wyjaśniam. Kumpel stracił domenę z winy osoby która mu robiła stronę (nie opłacił a domena była na niego) wiec cała strona poszła się kochać (wiadomo była na hostingu ale). Kumpel się wpienił zrezygnował z niego, dobrze ze tamten był na tyle w porządku, że dosłał mu pliki.
Zresztą nie to jest przedmiotem mojego zapytania.
Dziękuje za odpowiedź spróbuję jeszcze raz dosłać pliki.
Pozdrawiam
Arek

pyziak
27-11-2010, 11:31
po przeniesieniu na inny serwer prócz zmiany danych do bazy danych tj. host ( bo nie zawsze jest localhost) , nazwa bazy, użytkownik, hasło do bazy, należy dokonać jeszcze innych zmian w tym samym pliku takich jak : var $log_path , var $tmp_path , var $live_site , oczywiście na tym serwerze mogą być takie same wartości ( prócz var $live_site) ale nie muszą, może na początek spróbuj postawić tą stronę lokalnie u siebie na komputerze pomocny będzie Mov'AMP (http://wiki.joomla.pl/index.php/Mov%27AMP_PL_-_Joomla%21_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz)

pragiark
28-11-2010, 11:56
Dziękuję , nareszcie jakaś konkretna podpowiedź. Spróbuje.
Pozdrawiam

ps. Na lokalu nie działa w ogóle mnie wyświetla
"Nie odnaleziono serwera lub pliku"

zwiastun
28-11-2010, 16:23
Na marginesie tego fragmentu:

Pana bezpodstawne uwagi noszą znamiona oszczerstw :).


Nie przesadzasz, nie cierpisz na nadwrażliwość, wiesz, co to oszczerstwo? Więcej luzu, proszę!

pragiark
28-11-2010, 20:19
To ja tez się do tego odniosę :

Na marginesie tego fragmentu:


Nie przesadzasz, nie cierpisz na nadwrażliwość, wiesz, co to oszczerstwo? Więcej luzu, proszę!

Dziękuję za przekazanie uwag, zapewniam, iż każda opinia jest dla mnie ważna :). A tak na poważnie, przecież od razu widać po emocie na końcu, że ta wypowiedź była w formie żartu - dobrze powiedziane WIĘCEJ LUZU :).
Pozdrawiam serdecznie.

PeFik
28-11-2010, 20:54
niestety sam dopiero zaczynam swoja przygodę z Joomla...
Kurcze, jak ja nie znam się na danym modelu samochodu to nie grzebię koledze pod maską. Ale jak widać dobrymi chęciami można wiele zdziałać.
Czasami lepiej zapłacić komuś i mieć zrobione dobrze niż ... długo , bardzo długo. Tym niemniej powodzenia.

pragiark
28-11-2010, 21:12
PeFik świetny przykład :).
Niemniej jednak 1 moje majsterkowanie przy samochodzie dziewczyny skończyło się nieciekawie, 2 lepiej później wiedziałem już co robić i gdzie szukać informacji co się dzieje a dalej już było spoko ( oczywiście nie mówię o większych naprawach). Przy Joomli robię to co robię żeby się nauczyć, a przy okazji pytam (kto pyta nie błądzi). Wiem zwale 1 raz, 2, 10 w końcu Joomla to niełatwy CMS, ale w końcu to ogarnę. Nie brak mi pewności siebie, jeśli przysiądę nad tym wystarczająco długo to się połapie.
Dziękuje za dobre słowa :).
Pozdro

Jola
28-11-2010, 21:44
Witam,
po pierwsze komunikat wskazuje, że chodzi o Joomla 1.0.*
po drugie sprawdź czy we wskazanym miejscu taki plik się znajduje, czy nie jest pusty (prawa do niego)
po trzecie - co to znaczy nie działa (może adres)
po czwarte - jeśli lokalnie w ogóle nie działa to wskazuje na błędne wypełnienie configuration.php