PDA

Zobacz pełną wersję : [VirtueMart] Nie liczy pól - Do zapłaty, Suma, Podatek



pawelt
27-11-2010, 16:10
Szukam i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi - po wybraniu towaru do koszyka pojawia się "Nazwa", "Symbol", "Cena" i "Ilość/Aktualizuj", tylko nic nie pokazuje się w polu Do zapłaty. Przez to nie liczy też łącznej Sumy i Podatku.

Nie wiem czemu, pewnie czegoś nie ustawiłem - ale przeszukałem już wszystkie zakamarki VM i nie wiem gdzie leży problem. Proszę o pomoc..

palyga007
27-11-2010, 17:20
Czy to nowa instalacja? jeśli tak to być może coś nie do końca poszło prawidłowo. Spróbuj zainstalować ten komponent jeszcze raz.
Jeśli problem pojawił się na sklepie który funkcjonuje już jakiś czas to czy zmieniałeś coś ostatnimi czasy. tj. wygląd szablonu itp?
jest jakaś szansa na otrzymanie linka?

pawelt
27-11-2010, 17:30
To nowy sklep, a konkretnie mini sklepik. Ja o VM dowiedziałem się dwa dni temu, więc tak naprawdę nie mam w nim żadnego doświadczenia. Jednak udało mi się skonfigurować całą procedurę składania zamówienia i dokonywania płatności. Wszystko kończy się powodzeniem, ale brak danych w tych polach (Do zapłaty, Suma, Podatek) dla klienta wygląda niepokojąco.

tutaj link do sklepu (http://elfymikolaja.pl/component/virtuemart/?page=shop.browse&category_id=2)

Tzn. ja nie instalowałem żadnych dodatkowych modułów poza głównym komponentem - teraz tak sobie myślę po Twojej odpowiedzi, że to może właśnie brak jakiegoś modułu VM powoduje ten błąd (ale jakiego?).

Edytowałem tylko jeden plik .php szablonu, ale problem z liczeniem pól koszyka występował od razu po instalacji i skonfigurowaniu VM, więc to na pewno nie jest przyczyną. Poza tym edycję przeprowadziłem umiejętnie.

palyga007
27-11-2010, 17:41
Problem nie polega na tym, że ceny nie są wyświetlane... bo ceny są wyświetlane.
po prostu nadany komórkom tabeli atrybut align=right powoduje ich przesunięcie całkowicie w prawo i schowanie pod modułami znajdującymi się z prawej strony.

Zobaczyłbyś to gdybyś skorzystał z Firebug (http://getfirebug.com/)'a (świetnej wtyczki do Firefox'a)

Spróbuj w konfiguracji wybrać inny sposób wyświetlania produktów. To powinno pomóc. (chyba)... :)

który plik edytowałeś?

pawelt
27-11-2010, 18:23
Edytowałem plik: public_html /components /com_virtuemart /themes /default /templates /browse/browse_2.php Jest on odpowiedzialny za wygląd przeglądu kategorii. Jest tam kilka szablonów, których nie edytowałem, ale ich włączenie nie powoduje zmiany z wyrównaniu pól "Do zapłaty". Dużo mi pomogłeś - ale mam jeszcze prośbę, może wiesz który plik jest odpowiedzialny za wygląd tego koszyka i w którym pliku ustawić wyrównanie do lewej strony? Firebuga nie instalowałem, bo w sumie ciągle używałem Chrome.

a_m
27-11-2010, 18:39
dopóki nie znajdziesz pliku dopisz sobie w template.css

#vmMainPage table .sectiontableentry1 td, #vmMainPage table .sectiontableentry1 td{text-align: left!important;}

pawelt
27-11-2010, 18:49
Super, dziękuję Wam bardzo :)
Już działa, dzięki Waszym podpowiedziom. Poszukam pliku i zmienię to wyrównanie, a tymczasowo znaczniki i dyrektywa !important działają prawidłowo :) Pozdrawiam ;)
Temat do zamknięcia.

a_m
27-11-2010, 18:57
nie szukaj pliku, to wina jednego wpisu w template.css > wiersz 11

hr {
background-color:#D6D6D6;
border:0 none;
height:1px;
width:466px;


}

pawelt
27-11-2010, 19:04
a_m - masz rację :) Już naprawione ;) Dzięki jeszcze raz za poświęcenie swojego czasu :)

palyga007
27-11-2010, 22:04
@a_m dziękuję za dokończenie tematu :)
Niestety musiałem wybyć od komputera.

a_m
27-11-2010, 22:30
@palyga007, chciałem Cię tylko na chwilę zastąpić - bo musiałeś wybyć od komputera - i już nie wiedziałem co mam robić i tak sobie napisałem; nie masz za złe?

palyga007
28-11-2010, 00:20
Oczywiście, że nie. Bardzo dobrze zrobiłeś :)
Jeszcze raz dzięki.