PDA

Zobacz pełną wersję : Tekst wewnątrz modułu a padding



coliberek1
27-11-2010, 20:34
Witam,
tak szukam i szukam i nie mogę znaleźć rozwiązania takie drobnego problemu.

Zrobilam sobie styl dla modulu tylko, ze teraz pojawil się problem ponieważ tekst wewnątrz wyjeżdża poza ramy tła ( jak na zalączonym obrazku )3281

W jaki sposób mozna na to wpłynąć? pewnie można prawda?

Mój modul ma następujące parametry:



.module-blue { background:url(../images/module-bg-top.png) no-repeat left top; }
.module-blue div{ background: url(../images/module-bottom.png) no-repeat left bottom; padding:20px 0;}
.module-blue div div{background-color: #ffffff;/*background-image: none!important;*/ background: url(../images/module-bg.png) repeat-y left bottom; padding:0; }
.module-blue div div div{background-color: transparent; }


i gdziekolwiek jak dla próby dam padding lewy - to przesuwa wszystko a nie tylko treść...:zagubiony:

a_m
27-11-2010, 20:43
bez linka - lipa / css odnosi się do np. obrazków tła, których nie zobaczy czytający fragment kodu (szerokość, wysokość) ; elementy dziedziczą "coś" po "przodkach" itp.; za mało informacji

coliberek1
27-11-2010, 20:46
hmm...muszę przyznac ze mam dzis chyba jakies zaćmienie :/ bo to samo teraz się zrobilo z headerem modulów i walczę i walczę. Chyba ta nagła zima w Polsce :) link testowy to http://www.coolwebs.nazwa.pl/str1/liceum

a_m
27-11-2010, 20:52
.module-blue div div div musi mieć ten padding

coliberek1
27-11-2010, 21:00
Dziękuję a_m :)
no wlasnie tez tak nieśmialo podejrzewalam, ale wtedy przesuwa się takze o wybrana ilosc pix ta niebieska część h3 . Z Fireguda wygląda na to ze h3 "siedzi" w tym div div div ... i ciągle przesuwają się razem :((

a_m
27-11-2010, 21:05
h3 modułu margin: 0 0 0 -XXpx;

coliberek1
27-11-2010, 21:38
:):spoko::) d-z-i-ę-k-u-j-ę !
Tak jak ostanio i przedostatnio... jak sama coś kombinuję to idzie pod górkę, a kilka Twoich złotych sugestii i CSS śmiga jak szalony. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. :)
Gosia