PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery - zmiana polożenia tytułu galerii



Suga
27-11-2010, 21:57
Cześć wszystkim,

W standardowych ustawieniach Phoca Gallery tytuły galerii ustawiane są z prawej strony miniaturki. Jak zrobić aby tytuł prezentowany był pod miniaturką?

Pozdrawiam
Suga

a_m
27-11-2010, 22:41
"tytuł galerii" - mało precyzyjne określenie, dla mnie to componentheading; więc tytuł czego, w którym widoku, link?

Suga
28-11-2010, 09:39
Może pokażę: http://www.ocalmywspomnienia.pl/index.php/galeria/category/14-samochody.html
Jak widać tytuły bądź opisy są po prawej stronie a wolałbym żeby widniały po miniaturkami. Może się mylę ale wydaje mi się, że tak byłoby czytelniej.

a_m
28-11-2010, 10:09
masz teraz domyślny - tabelkowy wygląd; znajdź components/com_phocagallery/views/categories/tmpl/ i plik default.php; przebuduj tabelkę, trzeba komórki odpowiedzialne za wyświetlanie miniatury i tytułu osadzić w osobnych wierszach; potem nadpisz ten pliczek korzystając z techniki template override

Suga
28-11-2010, 10:12
Ok, ogromne dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że mi się uda! :)

Suga
01-12-2010, 09:28
He, to jednak nie na moje siły. :zly: Poddaję się.

zbig1972
20-06-2011, 18:00
Chcesz mieć w Phoca Gallery tekst - opis pod kategorią? Oto rozwiązanie. Dotyczy wersji 3.0
Znajdź component/com_phocagallery/views/categories/tmpl/default.php
Znajdź w okolicach lini 86-93 kod:

echo '</a></div></td>';
echo '<td><a href="'.$this->categories[$i]->link.'" class="category'.$this->params->get( 'pageclass_sfx' ).'">'.$this->categories[$i]->title.'</a>&nbsp;';

if ($this->categories[$i]->numlinks > 0) {echo '<span class="small">('.$this->categories[$i]->numlinks.')</span>';}

echo '</td>';
echo '</tr>';

Zamień na:

echo '</a></div></td>';
echo '</tr>';
echo '<td align="center"><a href="'.$this->categories[$i]->link.'" class="category'.$this->params->get( 'pageclass_sfx' ).'">'.$this->categories[$i]->title.'</a>&nbsp;';

if ($this->categories[$i]->numlinks > 0) {echo '<span class="small">('.$this->categories[$i]->numlinks.')</span>';}

echo '</td>';
echo '</tr>';

Dodanie linii echo '</tr>'; spowoduje, że opis znajdzie się na dole i będzie domyślnie wyrównany do lewej. Dodanie zapisu <td align="center"> spowoduje jego wyśrodkowanie.
Po tej zmianie tekst - opis będzie na dole pod kategorią i wycentrowany