PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wydajnością joomli + virtuemart



woonski
28-11-2010, 16:39
Witam,

mam problem z wydajnością joomli wraz zainstalowanym Virtueart. Dokładnie chodzi o "Ilość danych przesłanych z/do baz danych". Od tygodnia próbuję sobie z tym problemem poradzić, ale nie mam już pomysłu.
21 listopada otrzymałem od firmy Netart informację, że moja baza przekracza dopuszczalne parametry bezpieczeństwa i mam miesiąc czasu na zoptymalizowanie jej, w przeciwnym wypadku zablokują dostęp do witryny. Moje zainstalowane komponenty to:

Jomla + Vieruemart + CSV Improved + JoomlaPack + QuickFaq + Joomla Stat.

W moim katalogu jest około 10.000 produktów. Do testów, wykonałem optymalizację bazy narzędziem udostępnionym w panelu NetArt'a. Wyłączyłem (nie odinstalowałem) moduł statystyk gromadzonych przez JoomlaStat (baza zajmowała 100MB) i w dalszym ciągu problem występuje. Aby przedstawić powagę problemu poniżej przedstawiam dzienny przepływ danych z/do bazy od 21 listopada.

21 listopad - 15GB
22 listopad - 35GB
23 listopad - 42GB
24 listopad - 57GB
25 listopad - 140GB
26 listopad - 147GB
27 listopad - 58GB

Sytuacja wydaje się być o tyle dziwna, że od początku istnienia strony przepływ danych w momentach krytycznych nie przekraczał 3GB.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co może generować tak duży ruch w bazie :( ?

woonski
29-11-2010, 22:56
Nikt nie ma żadnego pomysłu :( ?

palyga007
29-11-2010, 23:25
Przestaw Joomla! na tryb diagnostyczny zobacz co tak zasypuje bazę danych zapytaniami.