PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przy migracji z 1.0.5 do 1.5.22 obejść problem wielkości pliku sql?



Gall Anonim
29-11-2010, 01:07
Mam problem - wielkość pliku migracyjnego sql jest ograniczona do bodajże 68 MB /przy instalacji joomli/- jak "przeskoczyć" ten problem jeżeli plik migracyjny wynosi 98 MB?
Czy jest jakimś rozwiązaniem stworzenie np trzech mniejszych plików sql?
Tylko pytanie - jak rozegrać wówczas instalację połączoną z migracją?
Czy istnieje możliwość wykonania instalacji 1.5.22 z instalacją np trzech plików sql (naturalnie z różną zawartością)?
Czy też zainstalować joomle 1.5.22 z wykorzystaniem jednego pliku (nazwijmy go głównym),
a pozostałe dwa zaimportować przez PHP admina?
Kurcze - nie spotkałem się jeszcze z problemem tak dużego pliku migracyjnego sql
Z góry dzięki za pomoc.
:lol:

zwiastun
29-11-2010, 10:30
Trochę zabawy, ale do zrobienia.
Oczywiście, migrację przeprowadzasz lokalnie.
zanim zbudujesz bazę po migracji, przeprowadź migrację 2-4 razy na spreparowanych plikach bazy danych z joomla 1.0. Np. w jednym pliku usuwasz wszystkie inne dane, zostawiasz tylko tabele z danymi uzytkowników (mogą sporo zajmować), w kolejnym usuwasz wszystkie dane z tabeli artykułów. W efekcie dostaniesz dwie bazy joomla 1.5 - połaczenie w całość nie będzie problemem.
A w ogóle - próbowałeś mtwMigratora?

Gall Anonim
29-11-2010, 10:40
Cześć
Fajne info - tak sobie właśnie pomyślałem że wyłączę w migratorze niektóre wtyczki ETL / mam tego diabelstwa trochę/ z artykułami itp - to faktycznie może być "kobyła" i zerknę co za ptica z tego wyjdzie.
Swoją drogą muszę zerknąć na mtwMigratora - nie miałem pojęcia że istnieje :) - więc nie próbowałem - spróbuję /to może załatwić sprawę/.
Odezwę się jak poćwiczę.
Pzdr
Jeszcze raz dzięki.

Gall Anonim
09-12-2010, 00:10
@zwiastun - dzięki - fajny komponent - importowałem częściami - ale poszło jak burza - polecam więc innym a i Tobie raz jeszcze dziękuję.

ircykk
13-12-2010, 13:55
BigDump ładujesz pliki każdej wielkości niezależnie od limitów. Nie trzeba robić lokalnie można wprost na serwer :) Jest to skrypt php nie moduł ale banalny w obsłudze.