PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przypisać CSS do dowolnej kategorii



Nifir
30-11-2010, 18:02
Chciałbym podzielić lewe menu na dwa bloki, by każde z nich miało tło jakie sobie ustawię w CSSie, ale nie mam pomysłu jak się odnieść do tego miejsca z CSSa. Wiem, że jest taka opcja tu:http://s345983191.domenaklienta.pl/ftp/jom_klasy.png
ale jak mam nazwać styl by odnosił się do tego? Próbowałem wielu sposobów, ale nie powiodło mi się... Nie mam już pomysłów.

Robster
30-11-2010, 19:31
Nie styl, a klasę. Robisz 2 moduły menu, pakujesz je do danej pozycji jeden pod drugim i zmieniasz im przedrostek klas menu lub modułu na jaki tam chcesz. Później piszesz dla nich klasę w pliku CSS templarki i już.
Więcej na temat przedrostków klas jest na wiki.joomla.

Nifir
30-11-2010, 20:29
No właśnie czytałem i próbowałem tak. Mógłbyś tylko napisać jak się odnieść w CSS do takiego przyrostka klasy jak na zdjęciu: _menu?

Robster
30-11-2010, 20:39
Kolega sobie zainstaluje Firebuga do FF lub CHROME. Te tematy były wielokrotnie poruszane i z całym szacunkiem, ale ja nikogo CSS, ani html'a uczyć nie zamierzam. Jeśli masz jakieś problemy z J! to z chęcią pomogę, ale cała reszta jest tak dobrze opisana w sieci, że nie widzę sensu przepisywania tych informacji tutaj.