PDA

Zobacz pełną wersję : jomFish i strona glowna



bmgstudio
30-11-2010, 19:55
zainstalowalem jomFisha i mam linki do zmiany jezyka.
Wszystko dziala ok poza tym ze link do strony glownej -> artykuly ->na glownej prowadzi zawsze do domyslnego jezyka. a ja chce po przelaczeniu na polski zeby mi strona glowna ladowala sie po polsku. zrobilem tlumaczenie dla tego odnosnika i nic, ciagle to samo.

ktos wie jak sie za to zabrac ?

Jola
01-12-2010, 00:28
Witam,
albo ja mam jakieś zaćmienie, albo Ty niejasno to opisałeś.
Podaj może adres do strony i więcej światła. :)

PeFik
01-12-2010, 09:28
sugeruje zrobić o tym komiks abyśmy mogli to zrozumieć...:D

bmgstudio
01-12-2010, 09:45
wystarczy czytac ze zrozumieniem.
macie tu strone http://www.joomfish.net/
po prawej sa linki do zmiany jezyka
zmieniam jezyk
klikam na home
strona glowna laduje sie w takim jezyku w jakim jest ustawiona (2kroki wczesniej)

problem- u mnie po zmianie jezyka i kliknieciu na home - przelacza jezyk na domyslny.

Jola
01-12-2010, 19:32
Żeby zmiana języka działała prawidłowo (na stałe) do adresu powinna być dopisywana zmienna GET z symbolem języka.
Czyli każdy kliknięty odnośnik (także z menu) w Twoim przypadku powinien mieć końcówkę np. /en, a tak się nie dzieje.
Dlatego witryna powraca do ustawień domyślnych.
Pierwszy podejrzany to proste adresy, wyłącz na chwilę i sprawdź.

bmgstudio
01-12-2010, 19:48
tam wiem, mam wylaczone przyjazne linki

zobacz jak to ejst na stronie joomFisha- link home nie ma paramatrow a dziala.

Jola
01-12-2010, 20:38
Coś namieszałam w poprzedniej wypowiedzi.
Ale ważne pytanie - gdzie masz w module joomfisha z flagami możliwość wyboru języka polskiego?

bmgstudio
01-12-2010, 20:54
czy ze mna jest cos nie tak ?
-klikam na polska flage -przelacza sie strona na ejzyk polski. w menu mam link - home. klikam na niego (http://strona.pl) i laduje sie strona glowna ale po angielsku


-link mam utworzony jako link-wewnetrzny do strony glownej (systemowy link joomla) nic nie wpisane z palca.

tak trudno to zrozumiec ?:obojetny:

Jola
01-12-2010, 21:07
Wszystko rozumiem, ale co mi ze zrozumienia skoro nie podałeś nawet adresu swojej strony.
Dzisiaj jakoś opuściła mnie wena wróżbiarska.

bmgstudio
01-12-2010, 21:12
nie potrzebuje podawac adresu strony, jf dziala poprawnie a mimo wszystko nie zmienia sie link "home" - znalazlem fixa ale to wymaga modyfikacji mod_mainmenu. pytanie czy to faktycznie jedyne rozwiazanie.