PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie na zaplecze joomla!



dafi91
30-11-2010, 20:13
Witam! Skąd mam wziąć login i hasło do zaplecza joomla? było ono gdzieś podawane podczas instalacji? wpisywałem wszystko co mogłem: od MySql, Ftp, Mail, i inne i nic nie działa:/ Pomoże ktoś ?

palyga007
30-11-2010, 20:16
Tak było wpisywane podczas instalacji.
Jak sobie kolega zainstaluje ponownie to mu nie zaszkodzi.
Następnym razem będzie czytał uważnie co i gdzie wpisuje.

Robster
30-11-2010, 20:45
@palyga007 daruj człowiekowi, nowy jest może zadawać głupie pytania :)

Login kolego jest zawsze taki sam, chyba że przejdziesz żmudną procedurę jego zmiany, btw. login: admin. CO do hasła to już musisz sam sobie przypomnieć jakie miałeś. Jeśli jednak, poszło ono w niepamięć, to możesz jeszcze spróbować przypomnieć sobie logi do bazy danych i tam w tabeli users zmienić hasło w konsoli sql, pakując je w funkcję md5() (temat nie raz na forum poruszany).

PeFik
30-11-2010, 20:52
ponieważ nie ma sensu sie rozpisywać, skoro user nie miał dostępu zatem nic nie dopisał, skoro nic nie dopisał, znaczy że może zainstalować sobie raz jeszcze.
Wystarczy skopiować folder installation oraz skasować plik configuration.php i przedostatnim kroku CZYTAĆ co napisane.

Domyślny login zawsze ten sam: admin

p.s.
Sugerując się wiekiem osoby pytającej (rocznik '91 ?) radzę poprosić mamę lub tatę, aby pod choinkę kupiła książkę o tym CMS, prezent ten zaprocentuje w przyszłości bardziej niż kolejny szalik, czy odtwarzacz mp3.

dafi91
30-11-2010, 20:59
Nie rozumiem:/ próbowałem kilka razy instalować i odinstalowywać joomla, wpisywałem hasło i login taki jak przy instalacji za kazdym razem nic;/ Po zalogowaniu do phpAdmin jos_plugin >> user joomla >> w polu published jest jeden tak jak powinno być( czytałem to na innym forum). Może to coś pomoże jak powiem że domenę z bazą mam z yoyo.pl. poniewasz poki sie nie naucze nie chce wydawac kasy na platne serwy;/

Robster
30-11-2010, 21:04
Kolego masz jak byk napisane co zrobić. Albo robisz to źle, albo robisz to źle. Wybierz sobie odpowiedź. Próbuj do skutku, bo chodź yoyo.pl to kicha, to J! na pewno na niej działa.

PS
jos_plugin - źle szukasz

dafi91
30-11-2010, 21:50
Jest! w końcu udało mi się zalogować:D Login którego mi brakowało to: admin:lol: dzięki peffik:D Powiem ci, że ksiązkę o Joomla! miałem tylko gdzieś mi się zapodziała w moim zbiorze:/ i w tym jest problem:d No ale po co czekać na prezent pod choinkę skoro za 6 dni jest Mikołaj:D
Pozdro dla was:D

PeFik
01-12-2010, 00:09
ufff... najpierw opanuj podstawy potem pytaj, od tego są właśnie zadrukowane kartki ;)

dafi91
01-12-2010, 08:33
Miałem 3 czy 4 podreczniki i wideo filmy, nawet na wikijoomla nie pisalo jakie dane wpisać:/

palyga007
01-12-2010, 08:45
Dobrze się pośmiać z rana... :)

http://wiki.joomla.pl/Joomla_1.5._Szybki_start/Instalacja_Joomla!

"miszczu" Punkt 7 z załączonego linku.
Czy tam jest wyraźnie napisane "hasło Administratora" czy mnie wzrok myli? Ba! nawet je trzeba potwierdzić.
A po lewej mamy nawet opis "Wpisz i potwierdź hasło. Po instalacji posłuży Ci do zalogowania się na zaplecze, aby zarządzać witryną

Jak się nie czyta tylko bezmyślnie klika to nawet 10 książek i 50 filmów nic nie pomoże.

Pozdrawiam i miłego dnia :)

PeFik
01-12-2010, 09:19
Można przez całe życie pracować w bibliotece i nie przeczytać żadnej książki,
można pół życia spędzić w wypożyczalni video i nie obejrzeć do końca żadnego filmu.